Wyciek haseł do serwisów internetowych

Wydarzenia 2017/2018


Wolontariat sportowy

W dniu 10 czerwca wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu SP 146 wzięli udział w pomocy podczas Enea IRONMAN 5150 Warsaw. W tym roku miejscem docelowym były Bulwary Wiślane i META Triathlonu gdzie wolontariusze wręczali zawodnikom medale, a także pamiątkowe koszulki. Wcześniej jednak przygotowali na stołach dla biegaczy wodę, izotoniki oraz owoce. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za pomoc tego dnia!

 

Mistrzostwo Mokotowa

W dniach 4 - 5 czerwca w naszej szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Mokotowa w Dwa Ognie Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w grupie pokonała SP 46 i awansowała do półfinału tych rozgrywek. Na kolejnym szczeblu rozgrywek dziewczęta pokonały SP 272, SP 307, a na koniec SP 85 zajmując

I miejsce na Mokotowie!

Skład dziewcząt: Julia Mendyk, Hanna Kaczyńska, Julia Marciniak, Weronika Kazakow, Zuzanna Jarosławska, Alicja Gałkowska, Gabriela Kur, Aleksandra Koziestańska, Maria Danielak, Patrycja Sakowska, Maja Koziarska.

Gratujemy!

 
Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy Państwa, a także uczniów naszej szkoły, na Narodowe Czytanie literatury polskiej, które odbędzie się 12.06.2018 r. o godz. 18.00 w naszej szkole z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Na pewno nie będzie to czas stracony. 
Klasa 6a, rodzice i nauczyciele

 

„Lato w Mieście 2018″

„Lato w Mieście 2018” w Dzielnicy Mokotów odbędzie się w terminie od 25 czerwca do 31 sierpnia 2018 r.

Lista Wakacyjnych Placówek Edukacyjnych na Mokotowie.

 

II Turniej Piłki Siatkowej Dwójek "IRZYK CUP"

22 kwietnia reprezentacja dziewcząt wzięła udział w Turnieju Piłki Siatkowej Dwójek "IRZYK CUP". W rozgrywkach z naszej szkoły wystartowały dwa zespoły.

SP 146 I wygrał wszystkie cztery mecze kolejno z SP 321, SP 146 II, Irzyk I i Irzyk II zajmując I miejsce w turnieju.

Zespół SP 146 II przegrał dwa mecze z SP 146 I i SP 321 oraz wygrał z Irzyk I i Irzyk II zajmując III miejsce w turnieju.

I miejsce - Natalia Bańka, Julia Bańka

III miejsce - Zofia Tytke, Maja Woźniak.

Gratulujemy!

 

 

Wolontariat sportowy

21 kwietnia 27 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Wolontariacie ORLEN Warsaw Marathon. Zadaniem wolontariuszy była pomoc w wydawaniu pakietów startowych dla biegaczy na płycie głównej Stadionu Narodowego. Dziękujemy wszystkim za wspólną pracę.


Goście z Japonii

W dniu 1 marca 2018 r. po raz kolejny mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole studentów wraz z Panią Profesor Riko Shiba z Josai International University w Japonii. Spotkanie odbyło się w ramach programu współpracy międzynarodowej z Polską, którego celem jest poznanie naszego kraju oraz przedstawienie języka i kultury Japonii. Na spotkaniu dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawowymi zwrotami w języku japońskim (pozdrowienia, przedstawianie się). Uczniowie zostali również zapoznani z
tematem onomatopei występujących w języku japońskim (np. wyrazy naśladujące dźwięki wydawane przez zwierzęta, odgłosy naturalne lub wydawane przez człowieka). Dzieci nauczyły się też japońskiej piosenki, którą wspólnie z naszymi gośćmi odśpiewali. Wszystkim sprawiło to wielką frajdę. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację na temat japońskich tradycyjnych świąt.
Na sam koniec uczniowie mieli możliwość nauczenia się sztuki składania papieru "Origami" oraz samodzielnie wykonali tą techniką przedmioty związane z tradycyjnymi świętami dla dzieci (np. tatarak, hełm japoński).
Fotorelację ze spotkania można obejrzeć w Galerii.


Warsztaty filmowe w Łodzi

W marcowy poniedziałek dwie klasy 6 - a i b wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu było Muzeum Animacji Filmowych Se-Ma-For. W czasie trzygodzinnej wizyty odbyły się warsztaty realizacji filmu animowanego metodą poklatkową. Temat filmików  obejmował wartości ważne w życiu każdego człowieka takie jak: przyjaźń, miłość, rodzina, pasja.

Uczniowie obejrzeli również ciekawy film - PIOTRUŚ I WILK.
Zapraszamy do przejrzenia efektów pracy w grupach - filmów szóstoklasistów. Miłej zabawy!
Film 1
Film 2
Film 3

 

Mistrzostwa Mokotowa w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

W dniach 12-16 lutego dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w Mistrzostwach Mokotowa w mini siatkówce w ramach LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Skład dziewcząt: Natalia Bańka (K), Julia Bańka, Maja Woźniak, Zofia Tytke, Julia Mendyk, Hanna Kaczyńska, Paulina Ginalska, Wiktoria Grefkowicz, Julita Szadkowska i Kamila Gerc.

Przechodząc kolejne szczeble od eliminacji grupowych przez półfinały dotarły do finału gdzie wygrały z SP 119 2:1, a w meczu o złoty medal przegrały 0:2 z SP 307 ostatecznie zajmując

II miejsce na Mokotowie!

 

W dniach 19 - 23 lutego reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Mokotowa w mini siatkówce w ramach LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży po doskonałej grze od eliminacji grupowych przez ćwierćfinał, półfinał ostatecznie zajmując

III miejsce na Mokotowie!

Skład chłopców:Maksymilian Molewski (K), Jan Wronecki, Wojciech Ciszkiewicz, Tobiasz Maj, Patryk Kublik, Wojciech Gawiński, Aleksander Jandzieński, Kacper Łeska, Mateusz Minkiewicz i Maciej Zimoląg.

Gratulujemy!

 

Dyskoteka karnawałowa

12 lutego odbyła się dyskoteka, na której oprawą muzyczną i dekoracją światłem zajął się profesjonalny DJ. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, uczniowie chętnie brali udział w animacjach tanecznych. W trakcie zabawy odbył się konkurs na najlepsze przepranie. Dyskoteka karnawałowa została zorganizowana we współpracy z Radą Rodziców. Dziękujemy za przybycie.

Samorząd Uczniowski 

Międzyszkolny Turniej mini siatkówki na Bemowie

10 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju mini siatkówki w ramach przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Mokotowa w mini siatkówce dziewcząt i chłopców w ramach LI Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Turniej rozegrany był systemem „każdy z każdym”.

W rozgrywkach chłopców wzięło udział  sześć zespołów, chłopcy z naszej szkoły zajęli VI miejsce ale dzielnie walczyli nawet z najlepszymi.

Skład chłopców: Wojciech Ciszkiewicz, Tobiasz Maj, Jan Wronecki i Mateusz Minkiewicz.

W rozgrywkach dziewcząt wzięło udział osiem zespołów, po zaciętej walce dziewczęta zajęły ostatecznie V miejsce.

Skład dziewcząt: Natalia Bańka, Julia Bańka, Maja Woźniak, Zofia Tytke.

Gratulujemy!Zima w mieście 2018

Lista Feryjnych Placówek Edukacyjnych na Mokotowie.

Regulamin feryjnej placówki edukacyjnej.

Karta kwalifikacyjna uczestnika.


Maraton Pisania Listów 2017 - Amnesty International
W tym roku nasza szkoła włączyła się w akcję Amnesty International "Maraton Pisania Listów" w obronie praw człowieka.
7 grudnia pod kierunkiem Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu zmobilizowaliśmy uczniów naszej szkoły do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Napisaliśmy 228 listów w obronie "Odważnych".
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

Wieczór z wróżbami
23 listopada odbyły się zabawy i gry andrzejkowe zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W czasie wspólnej zabawy rzucano monetą do pojemnika, ustawiano buty, odczytywana znaczenie wylosowanych symboli, przekłuwano serce z imionami dziewcząt i chłopców, największa kolejka ustawiła się do stanowiska "Lania wosku przez klucz", były także ciasteczka z wróżbami (wykonane przez jedn a z wróżb) oraz wróżby z fantami . Uroczystość zakończyła się pokazem filmu "Charlie i fabryka czekolady".

 


Turniej Gier i Zabaw
17 listopada uczniowie klas II - IV wzięli udział w Turnieju Gier i Zabaw. Rozgrywki przeprowadzone były w formie wyścigów rzędów. Gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnej formy.
Międzynarodowy Dzień Szefów Kuchni
20 października 2017r uczniowie klasy 4d uczestniczyli w warsztatach kulinarnych organizowanych przez Nestle Sp.z.o.o. promujących prawidłowe odżywianie i nawodnienie w ramach Międzynarodowego Dnia Szefów Kuchni. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję przygotować zdrowe i smaczne posiłki pod okiem najlepszych światowych szefów kuchni. Pod koniec spotkania uczniowie mieli okazję skosztować przygotowane przez siebie posiłki. Było smacznie, zdrowo i wesoło.


Szanowni Państwo!
Obecnie trwa remont sali gimnastycznej i zaplecza sportowego. Na początku października br. rozpocznie się wymiana okien w remontowanej części szkoły.
Wydatki przewidziane na ten cel przez władze miasta.


Konferencja Szkoły Aktywne w Społeczności
27 września 2017r. nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w konferencji Szkoły Aktywne w Społeczności, a zmiany w edukacji, podczas której  wszystkie szkoły biorące udział w programie miały okazję zaprezentować swoje dokonania w roku szkolnym 2016 / 2017.
Podczas konferencji inni uczestnicy mieli okazję obejrzeć prezentacje multimedialną oraz kronikę szkolną przedstawiającą wszystkie działania realizowane w konkretnym obszarze "Uczenie się przez całe życie" oraz "Angażowanie rodziców". Ponadto podczas konferencji zaprezentowaliśmy szkolny projekt "Szkoła jest Super" koordynowany przez Panią Wicedyrektor Anielę Dziadecką. Zarówno projekt, prezentacja jak i kronika przyciągały uwagę innych uczestników. Obrazki jak i gadżety bardzo podobały się wszystkim.
Szkolny Klub Wolontariatu
24 września 2017r. uczniowie jako wolontariusze aktywnie uczestniczyli w 39 PZU Maratonie Warszawskim.

  


Wystawa „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”
15 września 2017r. uczniowie klasy III E wybrali się na wycieczkę do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epitemiologicznej w Warszawie na wystawę „Poznaj grzyby – unikniesz zatrucia”.
Celem wystawy była profilaktyka zatruć grzybami poprzez zapoznanie dzieci z cechami identyfikującymi najważniejsze grzyby jadalne i grzyby trujące, podobne do grzybów jadalnych i często z nimi mylone. Na wystawie zostały zaprezentowane makiety grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, pogrupowane pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Aby przybliżyć naturalną atmosferę lasu, wystawa została również wzbogacona świeżymi grzybami, zbieranymi w lasach mazowieckich oraz innymi składnikami runa leśnego.
Uczniowie poznali również:
- ABC grzybiarza – jak należy przygotować się do wyprawy na grzyby, o czym pamiętać, jak zbierać grzyby;
- Budowę grzybów kapeluszowych – grzyby rurkowe i blaszkowe, w której grupie znajdują się grzyby najbardziej niebezpieczne;
- Prezentację poszczególnych grzybów trujących i mylonych z nimi grzybów jadalnych – na co zwrócić uwagę, jak je odróżnić.
Całą wystawę zaprezentowała Pani Małgorzata Kamińska – mama ucznia
klasy III E, która pracuje w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epitemiologicznej w Warszawie.
Serdeczne podziękowania od Wychowawczyni klasy III E dla Pani Małgorzaty Kamińskiej za przeprowadzenie bardzo interesującej i twórczej lekcji.


15 września - Międzynarodowy Dzień Kropki

Święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

 

Książkę "The Dot" napisał Peter Reynolds .Jest to opowieść o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie.

W naszej szkole motywem przewodnim była kropka:
- ubraliśmy się „w kropki”, nauczyciele również,
- oglądaliśmy film na podstawie książki o Vashti,
- stworzyliśmy kropkowe dzieła – obrazy, plakaty,
- wykonaliśmy wspólne prace plastyczne,
- prace są prezentowane na II piętrze,
- rozwiązywaliśmy krzyżówki, które ułożyli uczniowie,
- poszukiwaliśmy kropek na każdym przedmiocie, odkrywaliśmy ich znaczenie,
- ponad 100 państw obchodziło Dzień Kropki.

 

Akcja Sprzątanie Świata Polska 2017

15 września uczniowie klas Vc i VIc wzięli udział w 24 edycji Akcji Sprzątanie Świata nad Wisłą.Galeria zdjęć

Wrzesień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
26 Wrzesień 2023
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków Obcych
kl. IV - VIII
PRZETARGI PUBLICZNE