im. Janusza Korczaka
Warszawa ul. Domaniewska 33

Istniejemy już 60 lat!

Organem prowadzącym jest Miasto Stołeczne Warszawa. Nadzór pedagogiczny
sprawuje Mazowieckie Kuratorium Oświaty.
Czas trwania cyklu kształcenia wynosi 8 lat. Uczniowie realizują ramowy program nauczania w dwóch etapach edukacyjnych:

• Klasy I - III; edukacja wczesnoszkolna;
  • Klasy IV - VIII; nauczanie blokowe;

W naszej szkole dzieci uczą się dwóch języków obcych, angielskiego i francuskiego. Szkoła realizuje zadania dydaktyczno - wychowawcze z uwzględnieniem optymalnych warunków rozwoju ucznia i zasad bezpieczeństwa. Współpracujemy z poradnią psychologiczno - pedagogiczną świadczącą specjalistyczną pomoc dzieciom i rodzicom. Naszą kadrę tworzy 80 wykwalifikowanych nauczycieli. Stworzyliśmy własny Wewnątrzszkolny System Oceniania w oparciu o obowiązujące przepisy prawne. Dążymy do tego, aby proces oceniania stwarzał każdemu uczniowi możliwość pełnego zademonstrowania swojej wiedzy i umiejętności, aby każdy nawet najmniejszy postęp mógł być doceniony i oceniony. Oprócz przekazywania wiedzy staramy się rozwijać umiejętności uczniów oraz kształtujemy odpowiednie postawy uczniów. Posiadamy bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne, estetyczne i kolorowe sale lekcyjne. Z pracowni informatycznej korzystają uczniowie klas IV - VIII w czasie obowiązkowych lekcji informatyki oraz młodsze dzieci na zajęciach pozalekcyjnych. Posiadamy również czytelnię multimedialną z dostępem do Internetu. Mamy dwie sale gimnastyczne i boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Po lekcjach odbywają się codziennie zajęcia dodatkowe, koła zainteresowań, zajęcia kompensacyjno-wyrównawcze, SKS-y i treningi Szkółki siatkarskiej. Do szkoły zapraszani są artyści scen teatralnych i muzycznych. Co miesiąc odbywają się koncerty, w czasie których, uczniowie słuchają najwybitniejszych utworów, poznają historię muzyki i sylwetki kompozytorów. Dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania szkoły działają w odpowiednich pomieszczeniach dodatkowe agendy:

• Świetlica
  • Stołówka
  • Pokój psychologa
  • Pokój pedagoga
  • Pokój logopedy
  • Sekretariat
  • Administracja

W przebiegu prawidłowego procesu wychowania dziecka, istotną rolę odgrywają wszelkiego rodzaju imprezy klasowe, szkolne, wycieczki i "zielone szkoły". W szkole działa samorząd uczniowski, który tworzą wszyscy uczniowie. Zasady wybierania i działania organów samorządu określa regulamin uchwalany przez ogół uczniów w głosowaniu równym, tajnym i powszechnym. Z dyrektorem szkoły, radą pedagogiczną, instytucjami, organizacjami i osobami realizującymi zadania w procesie nauczania i wychowania dzieci współdziała Rada Rodziców. Może ona występować z wnioskami i opiniami dotyczącymi wszystkich spraw szkoły. Absolwent naszej szkoły posiada poczucie tożsamości narodowej. Zna przeszłość, kulturę i tradycje swojego kraju. Szanuje cudzą odrębność, religie i dokonania innych narodów. Jest wrażliwy na prawdę i dobro. Przestrzega ogólnie przyjętych norm postępowania i zasad kultury osobistej. Znajduje swoje miejsce w grupie i działa w niej. Zna swoje mocne i słabe strony, potrafi nad nimi pracować. Do Szkoły Podstawowej Nr 146 im. Janusza Korczaka uczęszczają dzieci z obwodu szkolnego. W miarę posiadania wolnych miejsc dopuszcza się możliwość przyjęcia do szkoły dzieci spoza rejonu za zgodą dyrektora szkoły w porozumieniu z wychowawcą klasy, do której dany uczeń ma uczęszczać.