Informacje związane z COVID-19

Aktualne wydarzenia

Andrzejkowe wróżby w klasie IV b

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Dnia 8.11 odbyły się w szkole obchody Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji ,,Śniadanie DAJE MOC. Na pierwszym piętrze pani od biologii przygotowała gazetkę promującą jedzenie śniadań przez dzieci.
Uczniowie klas siódmych przygotowali propozycje zdrowych śniadań do śniadaniówki szkolnej dla młodszych kolegów.

PAŹ W SŁUŻBIE JEGO KRÓLEWSKIEJ MOŚCI

Wycieczka do Zamku Królewskiego 21.10.2021r klasa 3a.

W trakcie wędrówki po zamkowych komnatach spotkamy niesfornego królewskiego pazia, który opowie o trudach nauki i męczących obowiązkach, jakie spoczywały na najmłodszych dworzanach w XVIII w. Dzięki jego opowieści poznamy organizację dworu królewskiego, zwyczaje na nim panujące oraz przyjemności i rozrywki, którymi dworzanie umilali sobie czas. Nauczymy się tańca dworskiego, poznamy zasady i znaczenie etykiet. Będziemy umieli wymienić najważniejszych urzędników dworskich i ich kompetencje.

Światowy Dnia Owoców i Warzyw

Dnia 15.10 odbyły się w szkole obchody Światowego Dnia Owoców i Warzyw. Wspomniane święto było doskonałą okazją do tego, aby przypomnieć o ich roli w naszej diecie. Z gazetki przygotowanej przez uczniów pod opieką Pani od biologii można było dowiedzieć się dlaczego należy jeść owoce i warzywa .Wśród uczniów klas 4-8 została przeprowadzona ankieta ,aby poznać owocowo-warzywne preferencje naszych uczniów .Najbardziej ulubionym owocowym smakołykiem uczniów  okazał się arbuz i truskawka , a ulubionym warzywem ogórek i marchewka. Chętni uczniowie przebrali się za wybrane przez klasę warzywo lub owoc.

HARMONOGRAM KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2021 / 2022

Mistrzostwa Mokotowa w Mini Piłce Ręcznej Chłopców

Dnia 11 października reprezentacja chłopców z rocznika 2009 w składzie: Ignacy Paszyński, Krystian Kazakow, Kacper Adamus, Błażej Rusicki, Wiktor Szymański, Kacper Tomczyk, Paweł Chyłek, Bartosz Dybczyński wywalczyła

w Mistrzostwach Mokotowa w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w kategorii dzieci.

Mistrzostwa Mokotowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców

Niesamowity bieg chłopców z rocznika 2009-2010, którzy wywalczyli srebrny medal Mistrzostw Mokotowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Reprezentacja szkoły: Paweł Chylek, Ignacy Paszynski, Krystian Kazakow, Kacper Adamus, Mateusz Chaliński, Nikodem Cichecki, Kacper Tomczyk.

Chłopcy z rocznika 2007-2008 wywalczyli V miejsce.

Skład chłopców: Michał Abramczyk, Krzysztof Waker, Maciej Adamowski, Teodor Cichecki, Julian Kunat, Karol Pliszka, Nikodem Surma.

Światowy Dzień Jabłka

Dnia 28 września 2021r. uczniowie klas 4-8 świętowali Światowy Dzień Jabłka. Z gazetki przygotowanej przez Panią od biologii dowiedzieli się o walorach zdrowotnych jabłek i dlaczego warto je jeść. Liczne ciekawostki i hasła o jabłkach ucieszyły zwłaszcza miłośników krzyżówek. W klasach czwartych odbył się quiz ,,Co wiemy o jabłkach", a za dobrą odpowiedź można było otrzymać zdrowe i pyszne jabłko Lobo.

Wolontariat sportowy - 43 PZU Maraton Warszawski

26 września 2021r. grupa 20 uczniów wzięła aktywny udział jako wolontariusze w sportowym wydarzeniu 43 PZU Maratonie Warszawskim. Docelowym punktem były ul. Potocka róg ul. Mickiewicza gdzie uczniowie naszej szkoły podawali wodę i izotoniki biegaczom, którzy doceniali ich prace dziękując im za ich pracę.

Mistrzostwa Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych Chłopców

20 września 2021r. reprezentacja szkoły wzięła udział w Mistrzostwa Mokotowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Srebrny medal Mistrzostw Mokotowa wywalczył Paweł Chyłek i będzie reprezentował Dzielnicę Mokotów w Mistrzostwach Warszawy, które odbędą się 6 października na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w dniu 1 września 2021

1.Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla oddziału przedszkolnego i klas 1
Spotkania z wychowawcami odbędą się w sali gimnastycznej

Harmonogram spotkań

- Oddział przedszkolny
wychowawca Elżbieta Gębarska godzina 08:30 – 09:00
Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą po umyciu rąk udają się do swojej sali.

- Klasy 1
Klasa 1a wychowawca Dorota Jagas godzina 09:15 – 09:45
Klasa 1b wychowawca Małgorzata Nowacka godzina 10:00 – 10:30
Klasa 1c wychowawca Magdalena Cyranowska godzina 10:45 – 11:15

- Rodzice i uczniowie wchodzą do szkoły wejściem C od ulicy O.Lange, wychodzą wejściem D przy sali gimnastycznej
- Z dzieckiem może przyjść jedna osoba dorosła. Rodzice/ opiekunowie zachowują określony dystans - 1,5 m. Prosimy rodziców o używanie na terenie szkoły maseczek, dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły.
- Listy uczniów poszczególnych klas 1 są udostępnione przy wejściu do szkoły.

Harmonogram spotkań uczniów klas 2-8 z wychowawcami
Uczniowie klas 2-8 spotykają się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Wychowawcy czekają na uczniów w salach lekcyjnych. Spotkanie z wychowawcą trwa 30 minut.

Wejście główne górne A

Klasa 7d - 13.00, sala 317, wychowawca: p. Małgorzata Zawadzka

Klasa 8d – 13.10, sala 312, wychowawca: p. Agnieszka Lesiak

Klasa 8c – 13.20, sala 308, wychowawca: p. Krzysztof Luty

Uczniowie wchodzą do szkoły pojedynczo. Po wejściu do szkoły dezynfekują ręce. Na terenie szkoły używają maseczek. Wychowawcy sprowadzają uczniów do wyjścia.
Rodziców i uczniów prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad organizacyjnych i sanitarnych!