Aktualne wydarzenia


 

Widowisko "Coraz bliżej święta"

20.XII.2019r.

SP 146 Warszawa

 

 

Turniej siatkówki chłopców o Puchar Dyrektora MOS3 Śródmieście

15 grudnia w Hali OSiR Polna odbył się turniej siatkówki trójek chłopców rocznika 2008 i młodsi. W turnieju wzięło udział 28 zespołów z 9 klubów. Michał Kosiński otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika z naszego zespołu. 

Gratulujemy!

 

Turniej siatkówki dziewcząt - dwójki i trójki

14 grudnia w Raszynie odbył się Turniej siatkówki dziewcząt rocznika 2008 - trójki oraz 2009 - dwójki. 

Justyna Jaciubek i Iga Pawłowska z klasy Va wywalczył srebrny medal w kategorii dwójek

Gabriela Kur, Maria Sobiecka i Oliwia Markowska wywalczył  srebrny medal w kategorii trójek.

Gratulujemy!

 

Wolontariat sportowy - Eskorta Dziecięca - PlusLiga Mężczyzn

14 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Eskorcie Dziecięcej podczas meczu siatkarzy Vervy Warszawa Orlen Paliwa - Trefl Gdańsk.

 

 

Srebrne Medalistki Mistrzostwa Mokotowa

13 grudnia reprezentacja dziewcząt w składzie - Hania Kaczyńska, Julia Mendyk, Weronika Kazakow, Maja Koziarska, Patrycja Ginalska, Julia Marciniak, Zuzia Jarosławska, Wiktoria Grabowska, Alicja Gałkowska, Alina Starzewska wywalczyły SREBRNY MEDAL w Mistrzostwach Mokotowa w Koszykówce w kategorii dzieci.


Gratulujemy!

 

15 listopada reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Bańka, Julia Banka, Weronika Taraś, Martyna Gościej, Julia Chrzanowska, Patrycja Matuszewska, Zofia Łaczinian i Klara Wojdyga zajęła II miejsce w Mistrzostwach Mokotowa w Unihokeju Dziewcząt w kategorii młodzież. 

Zwycięskie drużyny Gratulujemy!

 

„Szkoła do hymnu”

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

8 listopada w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej,  uczniowie naszej szkoły o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Ta bardzo krótka, ale jak ważna chwila, dla każdego z nas była radosnym znakiem radości z wolnej ojczyzny, za którą tęsknili nasi przodkowie.

 

Mistrzostwa Mokotowa w Badmintonie

8 listopada w Klubie Zdrofit zostały rozegrane Mistrzostwa Mokotowa w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców w kategorii dzieci.

Dziewczęta w składzie: Julia Mendyk i Weronika Kazakow rozegrały trzy zacięte mecze, w ostatnim o srebrny medal z SP 115 wygrały w deblu 2:1 zajmując

II miejsce na Mokotowie.

Chłopcy w składzie: Tobiasz Maj i Fabian Balcerak rozegrali dwa mecze w grupie: z SP 190 2:0 i z SP 46 0:2 wychodząc z niej na II miejscu. W półfinale zagrali mecz z SP PR 2, po znakomitej i zaciętej walce przegrali 0:2. W meczu o brąz zagrali ponownie z SP 46 tym razem wygrywając 2:0 i zajmując ostatecznie

II miejsce na Mokotowie.

Gratulujemy!

 

 

Muzeum nad Wisłą

5 listopada klasa Va była na warsztatach i wystawie „Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie w XX i XXI wieku”, zorganizowana w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

 

Mistrzostwa Mokotowa w Unihokeju

W dniach 21 – 23 października w Szkole Podstawowej nr 85 zostały rozegrane Mistrzostwa Mokotowa w Unihokeju Dziewcząt w kategorii dzieci. Reprezentacja naszej szkoły w fazie grupowej rozegrała dwa mecze: z SP 272 (3:0) i z SP 307 (1:0). W półfinale po bardzo zaciętym meczu nasza szkoła wygrała z SP 107 1:0. Do finału awansowały trzy zespoły, w którym mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". W meczu z gospodarzem rozgrywek SP 85 reprezentacja naszej szkoły po doskonałym pojedynku przegrała 0:1, natomiast w drugim meczu wygrała 1: zdobywając ostatecznie

II miejsce na Mokotowie

Gratulujemy!!!

IPN

8 października klasa Va odwiedziła Instytut Pamięci Narodowej - Przystanek Historia. Uczniowie wzięli udział w lekcji "Nie ma cwaniaka nad dziecko z trzepaka-lata 80. XX wieku w Polsce". Po lekcji uczniowie mieli okazję zagrać w bardzo kultową grę - "Kapsle".

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 1 października w naszej szkole zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą, podczas której uczniowie mieli okazję zapoznać się z programem uczniów kandydujących do Samorządu.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby:

 

Przewodnicząca: Weronika Mosiej – klasa VIIIa

Zastępcy:

Olga Łapszow – klasa VIIc

Michał Abramczyk – klasa VId

Jan Legat – klasa Vb

Sandra Nguyen – klasa IVb

 

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

 

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków to wydarzenie ustanowione  przez Radę Europy w 2001, mające na celu promocję nauki języków obcych oraz bogactwa kulturalnego Europy. W tym właśnie duchu 27 września bieżącego roku nasza szkoła przyłączyła się do obchodów tego święta. Uczniowie klas IV - VIII przygotowali słowniczek obrazkowy zawierający słownictwo z dowolnej kategorii tematycznej, np. sports, animals, school, clothes, jobs itp. przetłumaczone na co najmniej 5 języków obcych (dowolnie przez siebie wybranych). Prace uczniów zostały powieszone na drzwiach sal lekcyjnych. Trzeba przyznać , że uczniowie wywiązali się z tego zadania celująco! Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, a wykonane przez nich prace cieszyły się dużym zainteresowaniem. 

 

75 Rocznica Powstania Warszawskiego

Z okazji obchodów 75. Rocznicy Powstania Warszawskiego  Rada i Zarząd dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy wraz z kombatantami serdecznie zapraszają do udziału w odsłonięciu tablic poświęconych Powstańcom i Mieszkańcom  Warszawy w następujących dniach:

22.09.2019 godzina 18.15 w Kościele Matki Bożej Anielskiej , ul. Modzelewskiego 98A

23.09.2019 godzina 9.15 w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia, ul. św. Bonifacego 9

29.09.2019 godzina 18.45 w Kościele św. Michała Archanioła ul. Puławska  95.

 

Po odsłonięciu tablicy w dniu 29.09.19 o godzinie 19.00 w Kościele św. Michała Archanioła ul. Puławska  95 odbędzie się koncert Requiem Wolfganga Amadeusz Mozarta w Hołdzie Powstańcom i Warszawie w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego w wykonaniu solistów , zespołu wokalnego i Orkiestry Polskiej  Opery Królewskiej pod batutą Dawida Runtza.

 

Mistrzostwa Mokotowa

17 września na terenie Dolinki Służewieckie odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w indywidulanych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców.

Julia Bańka i Jan Waker

zajęli II miejsce

Gratulujemy!

Awans do Mistrzostw Warszawy poza Julią Bańka i Janem Wakerem wywalczyły Joanna Kostyra (IX miejsce) i Julia Mendyk (VI miejsce).

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

 

Kl. II - VIII godz. 9.00 w salach lekcyjnych
Kl. 0 - I godz. 10.30 w sali gimnastycznej
Świetlica pełni dyżur w godz. 7.00 - 15.00