Informacje związane z COVID-19

Aktualne wydarzenia


- Ósmoklasiści -

Adres strony do logowania się dla ósmoklasistów (rekrutacja do szkół ponadpodstawowych) w ramach elektronicznej rekrutacji na rok szkolny 2021/2022.

Adres strony  : https://liblink.pl/C95h3AqO17

 

Na prośbę Urzędu Dzielnicy Mokotów przesyłamy Państwu informację dotyczącą spisu powszechnego.

Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.
Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.
Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem.

Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://liblink.pl/ofar8dPaCQ Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.
Osoby, które nie mają w domu komputera i Internetu, mogą zgłosić się do urzędu dzielnicy i skorzystać z punktu do samospisu internetowego. Na Mokotowie, stanowisko do samospisu internetowego, udostępnione zainteresowanym mieszkańcom, jest usytuowane w głównym budynku urzędu, przy ul. Rakowieckiej 25/27, na parterze w sali obsługi „A” (tuż przy wejściu od ul. Wiśniowej).
Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza.
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.
Więcej informacji: https://liblink.pl/oKVFvwbHhF

Informacja Narodowy Spis Powszechny 2021r.

 

Karta Ucznia 2021

Link https://kartaucznia.ztm.waw.pl/a96180c8   dedykowany naszej szkole, za pomocą którego można złożyć wniosek o nową Kartę Ucznia.

Informacja

Wniosek Karty Ucznia 2021 

Karta Ucznia 2021 Instrukcja

Pierwsza Karta Ucznia

 

 

ŻYCZENIA NA WIELKANOC SMS FACEBOOK 2021 gotowe do wysłania, zabawne,  śmieszne, wesołe oryginalne 2.04.2021 | Głos Koszaliński

 

30 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Muffinka. Uczniowie naszej szkoły przesłali nam zdjęcia swoich arcydzieł - przepyszne muffinki.
Oto kilka z nich...

  

 

25 marca to Międzynarodowy Dzień Gofra!
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali w zaciszu swojego domu, pyszne gofry. Oto kilka z nich.

Smacznego!!!

    

 

Stypendia, które tworzą przyszłość Warszawy

Trwa kampania informacyjna prezentująca cele i potencjał stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II –  jednego z najstarszych samorządowych programów stypendialnych w Polsce. W ciągu 15 lat trwania programu m.st. Warszawa przyznało ponad 9000 stypendiów uczniom i studentom ze stołecznych szkół i uczelni. Bohaterami kampanii są obecni i byli laureaci stypendium. Ich historie pokazują, że poprzez udział w programie, młodzi otrzymują coś więcej, niż tylko wsparcie finansowe – mają szansę na rozwój indywidualnych pasji, działanie we wspólnocie i współtworzenie społeczności ludzi zaangażowanych w kształtowanie przyszłości Warszawy.

https://www.youtube.com/embed/LoTJhRvFAYc

Karta miejska

Pierwsza karta ucznia

Wniosek elektroniczny

 

Zima w Mieście 2021


Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynają się zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021.
Zgodnie z komunikatem z dn. 04.12. br. Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej Akcja „Zima w Mieście” 2021 jest adresowana do uczniów klas I-IV szkoły podstawowej 
https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczne-polkolonie-dla-najmlodszych

Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" odbędzie się w dniach od 4.01.2021 r. do 15.01.2021 r.
W okresie ferii warszawscy uczniowie z klas I-IV będą mieli zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej - zgodnie z wytycznymi MEN.
Jak się zapisać?
Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 w elektronicznym systemie rozpoczną się 7 grudnia od godziny 12.00 i potrwają do 11 grudnia do godziny 00.00. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej proszę zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów.
Zapisywać się można pod adresem https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych, należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 2 jednotygodniowych turnusów, które trwają od poniedziałku do piątku.
Informację o zakwalifikowaniu można uzyskać w elektronicznym systemie zgłoszeń po zalogowaniu się pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl od 16 grudnia 2020 r. od godziny 12.00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12.00 do 18 grudnia do godz. 15.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz
z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.
Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 7.00-8.00 do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym na stałe w Warszawie.
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.
Zasady opieki nad dziećmi podczas ferii.
Feryjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Wprowadza się m.in. ograniczenie do 12-14 uczniów w grupie. Program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi. Stworzenie bezpiecznych warunków dla wszystkich uczestników jest dla nas priorytetowym zadaniem.
Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021 dostępne są na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

 

„Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to dar,

który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom.”

Co możemy zrobić 11 listopada w tym nietypowym dla nas wszystkich czasie?

Włączmy w południe radio czy telewizor, posłuchajmy hymnu lub zaangażujmy się w jego śpiewanie. Przypomnijmy sobie wszystkich Polaków walczących za naszą ojczyznę i podziękujmy im za ich wielką odwagę i poświęcenie. Przecież to dzięki nim żyjemy w wolnej i Niepodległej Polsce.

W tym szczególnym roku, kiedy nie możemy spotkać się z Wami osobiście i zaprosić Was do wspólnego odśpiewania hymnu, zachęcamy Was do śpiewania w domach wraz z najbliższymi. Mamy także nadzieję, że dekoracja zamieszczona przez Samorząd Uczniowski na terenie szkoły, którą chcemy się z Wami podzielić, przypomni i zmobilizuje Was do refleksji na temat bardzo ważnego dla nas Polaków święta - Święta Niepodległości.

Samorząd Uczniowski

 List Prezydenta m.st. Warszawy do Nauczycieli, Uczniów i Rodziców

 

 

 

Mistrzostwa Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dnia 23 września 2020r. reprezentacja dziewcząt i chłopców z klas VI -VIII wzięli udział w Mistrzostwa Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

III miejsce na Mokotowie wywalczył uczeń Paweł Chyłek.

 

Międzynarodowy Dzień Pokoju

Dnia 21 września 2020r uczniowie klasy 7D i 8B uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Pokoju zorganizowanym w Służewskim Domu Kultury. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz oraz inni zaproszeni goście z Japonii i Niemiec. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat Dzwonu Pokoju, zobaczyli rytuał parzenia herbaty, a także strzelania z łuku. Ponadto byli świadkami uderzenia w Dzwon Pokoju oraz każdy z nich mógł osobiście dokonać tego rytuału. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie spotkaniem i chętnie w nim uczestniczyli. 

 

Procedura organizacji pracy w Szkole Podstawowej nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie obowiązująca od 1 września 2020r. w czasie zagrożenia epidemicznego zgodnie z wytycznymi  Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w dniu 1 września 2020 


1.Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla oddziału przedszkolnego i klas 1.
Spotkania z wychowawcami odbędą się w sali gimnastycznej

Harmonogram spotkań


- Oddział przedszkolny
wychowawca Elżbieta Gębarska godzina 08:30 – 09:00
Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą po umyciu rąk udają się do swojej sali.

- Klasy 1
Klasa 1a wychowawca Mirosława Pachowiak godzina 09:15 – 09:45
Klasa 1b wychowawca Ewa Nicał godzina 10:00 – 10:30
Klasa 1c wychowawca Beata Ligęza godzina 10:45 – 11:15
Klasa 1d wychowawca Aniela Masna godzina 11:30 – 12:00

- Rodzice i uczniowie wchodzą do szkoły wejściem C od ulicy O.Lange, wychodzą wejściem D przy sali gimnastycznej
- Z dzieckiem może przyjść jedna osoba dorosła. Rodzice/ opiekunowie zachowują określony dystans - 1,5 m. Prosimy rodziców o używanie na terenie szkoły maseczek, dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły.
- Listy uczniów poszczególnych klas 1 są udostępnione przy wejściu do szkoły.

2. Harmonogram spotkań uczniów klas 2-8 z wychowawcami
Uczniowie klas 2-8 spotykają się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Wychowawcy czekają na uczniów przy wskazanych poniżej wejściach do szkoły w wyznaczonych godzinach. Spotkanie z wychowawcą trwa 30 minut.

Wejście główne górne A

Klasa 2a - 9.00, sala 120, wychowawca: p. Maria Górska

Klasa 3a - 9.15, sala 122, wychowawca: p. Dorota Jagas

Klasa 2b – 10.00, sala 120, wychowawca: p. Jolanta Gniado

Klasa 2c – 10.15, sala 122, wychowawca: p. Izabella Anusiewicz

Klasa 3b – 11.00, sala 121, wychowawca: p. Małgorzata Nowacka

Klasa 4c – 11.30, sala 218, wychowawca: Monika Kopecka

Klasa 3c – 12.00, sala 121, wychowawca: p. Monika Letkowska

Wejście główne dolne szatnia B

Klasa 6d - 9.00, sala 317, wychowawca: p. Małgorzata Zawadzka

Klasa 4a - 9.10, sala 217, wychowawca: p. Iwona Pudło

Klasa 4b - 9.20, sala 216, wychowawca: p. Elżbieta Kwapisz

Klasa 6a – 10.00, sala 312, wychowawca: p. Iwona Jaroszek

Klasa 5a – 10.10, sala 207, wychowawca p. Joanna Kwiatkowska

Klasa 5b – 10.20, sala 219, wychowawca: p. Katarzyna Molga

Klasa 7c – 11.00, sala 313, wychowawca: p. Krzysztof Luty

Klasa 6b – 11.10, sala 215, wychowawca: p. Agnieszka Krawczyk

Klasa 6c – 11.20, sala 208, wychowawca: p. Ewa Gołaszewska

Klasa 8b – 12.00, sala 316, wychowawca: p. Natalia Krasucka - Dadun

Klasa 7a – 12.10, sala 212, wychowawca: p. Aniela Dziadecka

Klasa 7b – 12.20, sala 315, wychowawca: p. Danuta Rurka

Klasa 8c – 13.00, sala 310, wychowawca: p. Aneta Zawistowska

Klasa 7d – 13.10, sala 314, wychowawca: p. Agnieszka Lesiak

Klasa 8a – 13.20, sala 308, wychowawca: p. Karolina Marcjanik - Ogonek


Informacje dotyczące przydziału klas przekażą wychowawcy.
Uczniowie wchodzą do szkoły pojedynczo. Po wejściu do szkoły dezynfekują ręce. Na terenie szkoły używają maseczek.
Rodziców i uczniów prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad organizacyjnych i sanitarnych!