Wyciek haseł do serwisów internetowych

Wydarzenia 2015/2016


                                                                           

DELF - diplôme d'études en langue française

W tym roku szkolnym 12 uczniów podeszło do międzynarodowego egzaminu DELF A1. Wszyscy egzamin zdali i otrzymali certyfikat Francuskiego Ministerstwa Edukacji. Certyfikat ten jest uznawany na całym świecie. Gratulujemy!

XXI Międzyszkolny Konkursu Języka Francuskiego

W maju Szkole Podstawowej nr 12 odbył się XXI Międzyszkolny Konkursu Języka Francuskiego. Tematem konkursu było przedstawienie „Le chat botté”. Uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce. Przygotowanie do konkursu odbywało się w ramach warsztatów z języka francuskiego prowadzonych z Budżetu Partycypacyjnego.  Gratulujemy!


Studentki z Belgii

W II semestrze w naszej szkole odbywały praktyki studentki z Belgii, w ramach programu wymiany studenckiej ERASMUS. Studentki prowadziły lekcje w klasach czwartych i szóstych. Uczniowie mieli okazję komunikować się w języku francuskim, a studentki nauczyć się trochę języka polskiego.

Galeria


Szanowni Państwo!
Zapraszamy do zagłosowania na projekt dotyczący Szkoły Podstawowej nr 146 im. Janusza Korczaka.
Tytuł projektu: "Warsztaty dla dzieci i rodziców na Domaniewskiej".
Informacje o projekcie.
Nasz projekt ma numer 34 (Mokotów, rejon C), a także na projekty:

Nr 40 - "Wakacyjne kino plenerowe na Domaniewskiej dla dzieci i dorosłych"

Nr 6 - "Zakątek ciekawej książki dla dzieci w Przedszkolu 330"

Nr 26 - "Otwarcie placu zabaw wśród modrzewiowego zagajnika przy Przedszkolu nr 330" 

Głosowanie odbędzie się w dn. 14 - 24 czerwca 2016 r.
Głosy w formie papierowej będzie można składać w Urzędzie Dzielnicy oraz w dodatkowych punktach do głosowania:
- w dn. 16 czerwca 2016 r. w godz. 15:00 - 19:00 w Gimnazjum nr 5 przy ul. Niepodległości 27
- w dn. 21 czerwca 2016 r. w godz. 15:00 - 19:00 w Domu Obsługi Mieszkańców Służewiec przy ul. Smoluchowskiego 2.

Zachęcamy do głosowania.

Impreza Sport Generacja


15 czerwca na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbył się PKO Bieg Charytatywny szkół w SKO, której organizatorem była Fundacja Wychowanie przez Sport. Uczestnicy rywalizowali  w 4 konkurencjach według podziału na kategorie wiekowe :

a) biegi  na dystansie 33 m dziewcząt i chłopców klas IV, V, VI.

b) biegi na dystansie 33 m przez płotki dziewcząt i chłopców klas IV,V i VI.

c) biegi na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI.

d) bieg sztafetowy na dystansie 200 m dziewcząt i chłopców klas IV, V i VI.

Uczniowie rozpoczęli „przygodę lekkoatletyczną” od biegu integracyjnego Waterr RUN na dystansie ok. 1 km.

Wszystkie dzieci po ukończeniu rywalizacji otrzymali pamiątkowy medal.

Celem imprezy było upowszechnianie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Skład naszej szkoły – 25 uczniów:

Klasy IV – Julia Bańka, Natalia Bańka, Wiktoria Czarnota, Maja Owczarczyk, Jan Waker, Michał Tataj, Jan Sarnacki, Krzysztof Nguyen i Maciej Zimoląg.

Klasy V – Katarzyna Liszkiewicz, Aleksandra Sochaczewska, Natalia Lorek, Róża Makówka, Michał Ciepieniak, Jan Wronecki, Kuba Wiosna i Adrian Samborski.

Klasy VI – Marta Charzyńska,  Małgorzata Molska, Sonia Włodarska, Patrycja Kamińska, Antoni Nojek, Jakub Fijałkowski, Stanisław Ciszkiewicz i Krzysztof Bresiński.


Turniej Gier i zabaw dla klas I – III


15 czerwca w Szkole Podstawowej nr 85 przy ulicy Narbutta odbył się Turniej gier i zabaw dla klas I – III. Reprezentacja szkoły w składzie:

Szymon Gajewski, Aleksandra Kujawa, Weronika Kazakow, Julian Florczyk, Marysia Sobiecka, Maja Żyłowska, Tomasz Baran, Jan Łatka, Julian Kunat, Adam Piotrowski, Sylwester Bokus i Tymoteusz Szubski.

zajęła IV miejsce na Mokotowie.
Wolontariat sportowy - 5150 Warsaw Triathlon


12 czerwca uczniowie z Samorządu Uczniowskiego i  sportowej reprezentacji szkoły wzięli udział w Wolontariacie sportowym podczas światowej imprezy 5150 Triathlonu Warszawskiego. Miejscem, w którym uczniowie aktywnie brali udział jako wolontariusze był Plac Teatralny w Warszawie strefa zmian T1/T2.

Szkolny Klub Wolontariusza: Natalia Ciach, Aleksandra Sierocińska, Patrycja Osiadacz, Jakub Chabrzyński, Michał Ciepieniak, Marta Charzyńska, Iga Pawłowska, Róża Makówka, Gabriela Szot, Ewa Ludwiszewska, Karolina Gregorczuk, Patrycja Kamińska, Karolina Zheng, Patrycja Kłosiewicz, Małgorzata Molska, Patrycja Osiadacz, Wiktoria Grefkowicz, Patrycja Kulig, Zofia Górska, Julia Winnicka, Natalia Dybczyńska, Aleksandra Stachyra,  Natalia Lorek, Katarzyna Liszkiewicz, Aleksandra Sochaczewska, Zofia Stawicka.Mistrzostwa szkoły w indywidualnych biegach przełajowych

9 czerwca o godzinie 15:00 na boisku szkolnym odbyły się Mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych. W wydarzeniu wzięła udział liczna grupa uczniów klas IV - VI, która z dużym zaangażowaniem i ogromną wolą walki rywalizowała o medale. Dziewczęta na dystansie 600 m, a chłopcy na 1000m.

Klasyfikacja medalowa dziewcząt:

I miejsce - Marta Charzyńska klasa VIc - 2 min. 51s.

II miejsce - Sonia Włodarska klasa VIa - 3 min.

III miejsce - Julia Bańska klasa IVa - 3 min. 02

Klasyfikacja medalowa chłopców:

I miejsce - Jakub Fijałkowski klasa VIc - 5 min. 01s.

II miejsce - Krzysztof Bresiński klasa VIa - 5 min. 05s.

III miejsce Stanisław Ciszkiewicz klasa VIa - 5 min. 09s.Dzień Dziecka - Dzień Sportu

Wyniki

DWA OGNIE

Dziewczęta klasy IV    -        Chłopcy klasy IV

I miejsce klasa IV A      -     I miejsce klasa IV C

II miejsce klasa IV C     -     II miejsce klasa IV A

III miejsce klasa IV B    -     III miejsce klasa IV B

MINI KOSZYKÓWKA

Dziewczęta klasy V i VI

I miejsce klasa VI C     

II miejsce klasa V A

III miejsce klasa V B    

MINI PIŁKA NOŻNA

Chłopcy klasy V    -     Chłopcy klasy VI

I miejsce klasa V C      -      I miejsce klasa VI C

II miejsce klasa V B     -     II miejsce klasa VI B

III miejsce klasa V A    -     III miejsce klasa VI ASukces naszego ucznia

Kamil Walczak, uczeń klasy VI b brał udział w XXI Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 - 1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów".

W tym ważnym konkursie Kamil uzyskał tytuł Laureata, osiągając wynik 92 % w etapie wojewódzkim. Organizatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty. Uroczystość rozdania nagród odbyła się w Muzeum Wojska Polskiego.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Międzyszkolny Turniej Mini Siatkówki

16 maja reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Mini Siatkówki Chłopców o Puchar UKS 307.

Skład SP 146 I: Dawid Hajbowicz, Jakub Fijałkowski, Stanisław Ciszkiewicz, Jakub Chabrzyński.

Skład SP 146 II: Jakub Zimoląg, Hubert Szymański, Adrian Samborski, Michał Łukasik.

W turniejU wzięło udział 6 zespołów. Zespoły były podzielone na dwie grupy, w których rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” jednego seta do 25p. Zespół SP 146 I w grupie wygrał mecz z SP 307 II i przegrał mecz z SP 321 z Bemowa. Zespół SP 146 II wygrał w grupie mecz z SP 307 III i przegrał z SP 307 I.

W półfinałach SP 146 I wygrał z SP 307 I i awansował do finału, a SP 146 II przegrał z SP 321 z Bemowa. W meczu o I miejsce zespół SP 146 I przegrał 0:2 z SP 321 z Bemowa i zajął II miejsce, SP 146 II zajął IV miejsce w turnieju przegrywając z SP 307 I.

 

Gratulujemy!

17 maja reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Międzyszkolnym Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar UKS 307.

Skład SP 146 I: Aleksandra Sierocińska, Natalia Ciach, Patrycja Osiadacz, Joanna Chylińska.

Skład SP 146 II: Gabriela Minkiewicz, Sonia Włodarska, Małgorzata Molska, Natalia Lorek, Julia Jankowska.

W drugim dniu rozgrywek wzięło udział 7 zespołów dziewcząt, które rozegrały 6 meczy systemem „każdy z każdym” jednego seta do 15p.

Zespół SP 146 I zajął III miejsce, a SP 146 II zajął IV miejsce.

Gratulujemy!Krajowe Mistrzostwa Show Dance i Jazz Dance - Wałbrzych 2016

W dniach 7 – 10 kwietnia 2016r. uczennice naszej szkoły zaprezentowały się w eliminacjach Mistrzostw Świata Show Dance i Jazz Dance w Wałbrzychu.
Tytuł Mistrza Mini Formacji Show Dance wywalczyły Natalia Bańka, Julia Bańka, Wiktoria Szymańska i Zuzanna Kaleta, a także z uczennicami Julią Chwastek, Julia Chrzanowska i Julia Mendyk wytańczyły Wice Mistrza Formacjach Show Dance.

Wszystkim tancerkom i trenerom Hand to Hand GRATULUJEMY I życzymy powodzenia w Mistrzostwach Świata, które odbędą się pod koniec listopada w miejscowości Reisa, Niemcy!Siatkarz KS METRO Warszawa

Dawid Hajbowicz, uczeń naszej szkoły i zawodnik KS Metro Warszawa na początku kwietnia na zaproszenie Klubu Berliner TSC uczestniczył w XX Międzynarodowym Turnieju w Berlinie w kategorii czwórek TSC CUP.  Razem z kolegami z klubu zajął VI miejsce.

W tym roku w eliminacjach o Mistrzostwo Mazowsza w Minisiatkówce w ramach cyklu gier Kinder+Sport czwórek z powodzeniem radzi sobie z kolegami w tych rogrywkach.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!XVIII  Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Ostrołęce.

22 kwietnia naszą szkołę i dzielnicę Mokotów w XVIII  Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Ostrołęce będzie reprezentował Michał Ciepieniak, uczeń klasy Vc, który w Mistrzostwach Mokotowa zajął I miejsce i IV miejsce w XLIX Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!
 

Wycieczka klasy II b i III a  do  Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie

22 marca uczniowie klas 2 b i 3 a odwiedzili Ogród Botaniczny w Powsinie. Celem wycieczki była obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie wiosną, poznanie przyrodniczych zwiastunów wiosny  oraz wielu gatunków ciekawych roślin. Na początku zajęć uczniowie obejrzeli ciekawą prezentację o wiosennych  kwiatach, owadach i ptakach.  Następnie pokolorowali obrazki przedstawiające poznane rośliny.  Pod koniec zajęć warsztatowych własnoręcznie wykonali preparaty z elementów budowy roślin, które z zainteresowaniem obejrzeli pod mikroskopem.

Po ogrodzie oprowadzały  uczniów panie przewodniczki. W interesujący sposób opowiadały o roślinach zakwitających wiosną. Uczestnicy wycieczki  obejrzeli  kwiaty wiosenne, których spotkanie w naturze jest utrudnione. Spacer ten sprawił wiele emocji i bardzo podobał się dzieciom.

Bardzo duże zainteresowanie uczniów wzbudziło oglądanie roślin egzotycznych w szklarniach. Uczniowie obejrzeli tam kolekcję roślin tropikalnych. Z zaciekawieniem oglądali drzewka cytrusowe, na których rosły cytryny, pomarańcze, grejpfruty, mandarynki. Zobaczyli też jak wygląda drzewko kawy i herbaty.  Obejrzeli również rośliny niespotykane jak oliwki, laur czy granat.

Zachwyt wśród uczniów  wzbudziła kolekcja kamelii.  Są to rośliny o kwiatach nieco przypominających róże. Zbiór tych roślin w ogrodzie jest  imponujący.

Wycieczka bardzo podobała się uczniom. Niektórzy  mają zamiar ponownie odwiedzić to ciekawe miejsce.Sukces naszej uczennicy w konkursie wokalnym!

18 marca bieżącego roku cztery uczennice z naszej szkoły brały udział w konkursie wokalnym w ramach XII Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa. Przesłuchanie konkursowe odbyło się  w Służewieckim Domu Kultury.   

W konkursie wzięły udział uczennice z klas szóstych: Joanna Chylińska, Maja Baj, Mai Machnacka i Iga Dębińska. Wszystkie uczestniczki konkursu wspaniale reprezentowały naszą szkołę podczas występu. 
Miło nam poinformować, że Iga Dębińska uczennica klasy VI a  wyśpiewała   w tym konkursie III miejsce, pokonując wielu wokalistów z naszej dzielnicy. Serdecznie gratulujemy Idze i jej instruktorce p. Danucie Rurce.Z wizytą w Pałacu Prezydenckim

Ostatnio uczniowie klasy VI b odwiedzili Pałac Prezydencki. Wycieczkę zorganizowali rodzice Nadii Paszyńskiej, którym serdecznie dziękujemy. Relację z tego wydarzenia przygotowała Zosia Górska. Została ona opublikowana na naszym blogu. Zapraszamy do lektury. We wpisie zostały zamieszczone również zdjęcia, do prezentacji których Zosia wykorzystała aplikację Kizoa.

Relacja z wycieczki


Apel Samorządu Uczniowskiego – podsumowanie I semestru

Dnia 4 marca 2016r. odbył się apel podsumowujący pracę Samorządu Uczniowskiego w I semestrze roku szkolnego 2015/2016. Podczas apelu uczniowie przedstawili zadania zrealizowane od września do stycznia oraz wyniki klasyfikacji za I semestr. Ponadto Pani Dyrektor wręczyła stypendia uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz otrzymali zachowanie wzorowe lub bardzo dobre. Nauczycieli przedmiotów przedstawili wyniki konkursów przeprowadzonych w I semestrze natomiast Pani Dyrektor wręczyła dyplomy oraz nagrody.

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2015 / 2016


Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy owocnej pracy w przyszłym semestrze.

GaleriaMistrzostwa Mokotowa w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych w ramach XLIX Warszawskiej Olimpiady Młodzieży

W dniach 22 – 25 lutego 2016r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Skład dziewcząt: Natalia Ciach Natalia Ciach, Aleksandra Sierocińska, Patrycja Osiadacz, Joanna Chylińska, Gabriela Minkiewicz, Julia Jankowska, Małgorzata Molska, Sonia Włodarska, Natalia Lorek, Oliwia Dziurna i Natalia Nowakowska.

W rozgrywkach grupowych dziewczęta rozegrały dwa mecze: SP 146 - SP 202 (2:0) i SP 146 - SP Św. Fr. (2:0) i awansowały do półfinałów, gdzie przegrały 1:2 z SP 115 po zaciętej walce w tie breaku 16:18. W meczu o III miejsce wygrały 2:1 z SP 119.

W dniach 29.02 – 03.03 2016r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w Mini Piłce Siatkowej Chłopców.

Skład chłopców: Dawid Hajbowicz, Jakub Fijałkowski, Stanisław Ciszkiewicz, Jakub Chabrzyński, Michał Ciepieniak, Jakub Zimoląg, Kacper Brewiński, Maksymilian Molewski, Hubert Szymański, Tytus Compała, Adrian Samborski

Chłopcy w rozgrywkach grupowych rozegrali jeden mecz z SP 119 wygrywając 2:0 (25:6,25:6).

W półfinałach zmierzyli się z SP 307 i SP 115 wygrywając dwa pojedynki 2:0. W meczu o złoty medal Mistrzostw Mokotowa wygrali z SP 33, 2:1 (25:22, 23:25, 15:11).

Chłopcy z naszej szkoły będą reprezentować Dzielnice Mokotów w XLIX Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, która rozpoczyna się 9 marca na obiektach MOS - u WOLA.
Galeria

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !Od 1 marca 2016 r. rozpoczynamy realizację zajęć dla dzieci w ramach środków Budżetu Partycypacyjnego 2016.

Nasz projekt "Rozbudzamy ciekawość, rozwijamy zainteresowania" to szeroka oferta zajęć skierowana do dzieci w różnym wieku. Zapraszamy do zapoznania się z planem warsztatów. Zapisy uczestników przyjmują nauczyciele prowadzący zajęcia lub koordynator projektu Aneta Zawistowska. Udział dziecka w zajęciach można zgłaszać osobiście, telefonicznie lub za pośrednictwem dziecka. Po zakończeniu zapisów zostaną przekazane Państwu karty zapisu na zajęcia. Rodzic powinien wypełnić druk i przekazać go do 1 marca do nauczyciela prowadzącego dane zajęcia. Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Kolejne chętne dzieci mogą zostać dołączone do grupy tylko w przypadku zwolnienia się miejsca. 

Harmonogram zajęć


Medale w Turnieju Mini Siatkówki Chłopców i Dziewcząt

11 stycznia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Turnieju Mini Siatkówki Chłopców i Dziewcząt w Szkole Podstawowej nr 307.

W rozgrywkach chłopców naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły SP 146 I i SP 146 II.

SP 146 I: Dawid Hajbowicz, Jakub Fijałkowski, Stanisław Ciszkiewicz i Jakub Chabrzyński.

SP 146 II: Michał Ciepieniak, Jakub Zimoląg, Maksymilian Molewski i Hubert Szymański.

SP 146 I wygrał w grupie pierwszej mecze z SP 307 II i SP 115, i awansował z I miejsca do półfinałów turnieju, a zespół SP 146 II wygrał mecz z SP 307 III i przegrał mecz z SP 307 I i awansował z II miejsca do półfinałów turnieju. W półfinale dwa nasze zespoły rozegrały zacięty mecz, ostatecznie wygrał zespół SP 146 I 25:23 i awansował do finału gdzie zmierzył się z zespołem SP 307 wygrywając cały turniej. Zespoł SP 146 II w meczu o III miejsce zmierzył się z SP 307 II i wygrał 25:22.

W rozgrywkach dziewcząt naszą szkołę reprezentował jeden zespół w składzie: Natalia Ciach, Aleksandra Sierocińska, Małgorzata Molska i Gabriela Minkiewicz. wzięło udział 5 zespołów, uczennice naszej szkoły wygrały dwa mecze i zajęły III miejsce w turnieju.

Turniej rozegrany był w ramach przygotowań do Mistrzostw Mokotowa w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się po feriach zimowych.


Uczennica naszej szkoły medalistką sportów zimowych

Joanna Kostyra – uczennica klasy IV b przez sześć sezonów była zawodniczką Narciarskiej Sekcji Sportowej Klubu Narciarskiego Sporteum. Zawodniczka wyróżniała się świetnymi wynikami sportowymi, zdobywając medale w zawodach klubowych,  a także z sukcesami reprezentowała klub w zawodach ogólnowarszawskich i ogólnopolskich oraz brała udział w wyjazdowych zgrupowaniach sekcji w Polsce i w Alpach. Joanna od stycznia 2016 roku zmieniła klub i obecnie jeździ w WKN - Warszawskie Klubie Narciarskim.

Osiągnięcia:

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2015/2016

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówŚwięta tuż, tuż...

Świąteczny projekt Róży Makówki kl. V a
Świąteczny projekt Piotra  Łągiewki kl. V b 

„Samorządy działają! Finał projektu”

Dnia 18 grudnia 2015r. uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim wzięli udział w spotkaniu odbywającym się w Szkole Podstawowej nr 306 im. Ks. Jana Twardowskiego. Celem spotkania było podsumowanie projektu edukacyjnego „Samorządy działają” oraz nagrodzenie zgłoszonych praktyk. W ramach projektu uczniowie mieli za zadanie przeprowadzić w szkole dobrą praktykę. Podczas spotkania została przeprowadzona debata na temat „Nasz idealny Samorząd”. Ponadto uczniowie otrzymali dyplomy oraz publikację (zbiór dobrych praktyk).

Wszystkim uczniom zaangażowanym w realizację naszej praktyki dziękujemy!Święto Szkoły za nami!!

Dzień Patrona uświetniła uroczystość szkolna przygotowana przez młodsze dzieci. Wystąpiły klasy II c, III b i III c. Inscenizacja w bardzo zabawny sposób przedstawiła Prawa Dziecka. Mali artyści z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role oraz pięknie śpiewali.


Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie.

Galeria


Spotkanie z królem Maciusiem I

W listopadzie uczniowie klas I – III uczestniczyli w warsztatach realizowanych w ramach projektu Szkoła tolerancji przez Dom Spotkań z Historią.
Celem zajęć był rozwój umiejętności współpracy i dialogu, a także okazywanie empatii oraz szacunku dla drugiego człowieka. Zajęcia prowadzone były na kanwie utworów literackich oraz elementów myśli pedagogicznej Janusza Korczaka.

Podczas zajęć uczniowie obejrzeli także teatrzyk kukiełkowy „Król Maciuś I” oraz wzięli udział w warsztatach plastycznych. Zajęcia prowadzone były przez edukatora Domu Spotkań z Historią p. Aleksandrę Dzwonek.


Byliśmy w miejscu niezwykłym!

Gabinet Tek, bo tak nazywa się to miejsce, znajduje się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach, których inicjatorem i prowadzącym był p. Przemysław Wątroba, tata Marianny z klasy VI b.

Mieliśmy okazję zobaczyć niezwykłe zbiory oryginalnych rysunków z kolekcji królewskiej. Wiemy już, że król Stanisław August Poniatowski to była postać z wieloma pomysłami. Król zbierał ryciny, rysunki architektoniczne, jego zbiory były różnorodne. Teki Królewskie zawierają portrety książąt, królów, rysunki Rembrandta i wielu innych znakomitych artystów, projekty ważnych obiektów warszawskich – Łazienek, wnętrza Zamku Królewskiego, Kościoła św. Trójcy czy Zamku Ujazdowskiego. Widzieliśmy także rysunek wykonany przez samego Stanisława Augusta. Narysował on projekt Łazienek Królewskich. Mieliśmy okazję zobaczyć także album kolekcjonerski Stanisława Kostki Potockiego, który zbierał dzieła najznamienitszych europejskich artystów.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się czym różni się rycina od rysunku, jak robi się ryciny – etapy jej powstawania, co pomaga w ich datowaniu, widzieliśmy klocek drzeworytniczy i matrycę miedziorytniczą.
Dowiedzieliśmy się także na czym polega praca historyka sztuki zajmującego się rysunkiem i grafiką.

Gabinet Tek to miejsce bardzo ciekawe.  Dziękujemy p. Przemysławowi Wątrobie za organizację i przeprowadzenie dla nas zajęć.

Galeria


Dzień Rumuński

W dniu 18 listopada reprezentacja naszej szkoły była gościem Uczelni Łazarskiego. Wzięliśmy udział w Dniu Rumuńskim. Mieliśmy okazję poznać kulturę, mity i tradycje oraz przepiękne widoki Rumunii. Nauczyliśmy się też paru zwrotów po rumuńsku oraz spróbowaliśmy tradycyjnych potraw tego kraju. Prezentacje odbywały się w języku angielskim.


„Słowem malowane”

16 listopada 2015 r. rozpoczął się cyk spotkań z książką przedstawianej za pomocą słów. Spotkanie pt. „Podwórkowe wiersze” przygotowali uczniowie klasy 3 a uczęszczający na zajęcia czytelnicze i bajkoterapię dla kolegów z klas pierwszych. Przybliżyli twórczość Danuty Wawiłow z jej tomiku „Wierszykarnia”.

Galeria


„Skąd się bierze woda w kranie"

W październiku b.r. klasa VI a uczestniczyła w lekcji w Zakładach Wodociągów i Kanalizacji w ramach realizacji  programu edukacyjnego pod hasłem: „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”.

Działająca od 1886 roku Stacja Filtrów to unikatowy pod względem historycznym, architektonicznym i technologicznym obiekt, który do dziś z powodzeniem służy mieszkańcom stolicy. Każda lekcja, poprzedzona zapoznaniem się uczniów z regulaminem i zasadami obowiązującymi podczas zwiedzania, rozpoczyna się od wyświetlenia filmu opowiadającego o procesach uzdatniania wody i jej racjonalnego wykorzystania, którego narratorem jest sympatyczny Pan Kropelek. Podczas zajęć poruszane są również podstawowe zagadnienia z zakresu oczyszczania ścieków oraz ochrony środowiska. Spotkanie kończy wizyta w zabytkowym filtrze powolnym. Pani przewodnik także podziękowała uczniom za wzorowy udział w zajęciach i nagrodziła wszystkich małymi upominkami.

Za możliwość uczestniczenia w programie dziękujemy Pani Ani Ludwiszewskiej, mamie uczennicy z klasy.


Jak było na zajęciach przyrodniczych w Powsinie?

Klasy 3c i 3b wzięły udział w lekcji przyrody w Powsinie. Uczyliśmy się rozpoznawać gatunki, liście oraz nasiona drzew rosnących w Lesie Kabackim. Wiemy już jak odróżnić buk od grabu, co to jest jarząb pospolity oraz jaki ptak powita nas w lesie. Uczyliśmy się od siebie nawzajem pod kierunkiem pani leśnik. Pogoda była słoneczna, stąd nasze roześmiane buzie. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć.


MAMY ZŁOTO!

22 września 2015 r. reprezentacja naszej szkoły wystartowała w Mistrzostwach Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbywały się na terenie Dolinki Służewieckiej.
Michał Ciepieniak w kategorii chłopców klas V na dystansie 1000 m zajął 

I miejsce

i będzie reprezentował szkołę w XLIX Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biegach Przełajowych , które odbędą się 6 października na Torze Wyścigów Konnych Służewiec.


                                                                                                       Gratulujemy!Warsztaty z absolwentem

Nasza szkoła może poszczycić się wieloma uzdolnionymi absolwentami. Jednym z nich jest Przemysław Brzęczkowski, student II roku wydziału Mechatroniki na Politechnice Warszawskiej, brat Sławka, ucznia klasy II d. Pan Przemek przeprowadził w tej klasie 24 września zajęcia na temat przedmiotu, który studiuje. W bardzo ciekawy sposób przedstawił różne rodzaje robotów, ich cechy i podstawy konstruowania. Ogromną atrakcją była ciekawa prezentacja multimedialna oraz model robota z klocków Lego. Na zakończenie zajęć dzieci "konstruowały" w grupach własne plastelinowe roboty. Dominowały łaziki i roboty humanoidalne:) Panu Przemkowi udało się zainteresować tematem większość słuchaczy, a kilkoro dzieci "zadeklarowało" chęć studiowania na wydziale Mechatroniki:)

Galeria


"Podróż do wnętrza Ziemi"

to temat przewodni tegorocznego wyjazdu integracyjnego uczniów klas IV. W czwartek, wczesnym rankiem ruszyliśmy w kierunku Kłodawy, gdzie pierwszym punktem naszego programu była Kopalnia Soli. Wszyscy uczestnicy otrzymali żółte kaski ochronne, po czym windami zjechaliśmy w dół na głębokość 600 metrów. Jeździe towarzyszyły okrzyki radości, w niektórych przypadkach chyba lekkiego strachu, bowiem poruszaliśmy się z prędkością 6 m/s. Korytarzowymi wyrobiskami przeszliśmy do podziemnej kaplicy św. Kingi, widzieliśmy wyeksploatowane komory solne i kilka maszyn górniczych. Spacer podziemną trasą turystyczną zrobił na nas wielkie wrażenie. Kolejnymi punktami wyjazdu były zajęcia integracyjne, które przeprowadziła Pani Iwona Szymańska-Adamska - psycholog szkolny. Byliśmy też nad sztucznym zbiornikiem wodnym gdzie aktywnie spędziliśmy czas grając w piłkę czy ringo. Dużą atrakcją była przejażdżka bryczką po okolicy oraz spotkanie z leśnikiem w okolicznym lesie. Wieczorem czas spędziliśmy na dyskotece, którą przygotowały uczennice klasy VI b: Gabrysia i Ola. Ostatnim punktem programu był rejs po Wiśle w Płocku statkiem wycieczkowym "Marianna",.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego wyjazdu.


Galeria


Uczymy się ze SQULĄ

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy pracę z wykorzystaniem nowego portalu edukacyjnego SQULA. To prawdziwy "internetowy plac zabaw", a nauka ze SQULĄ to świetna zabawa! 

Nasza szkoła wzięła udział we "Wrześniowej Squliadzie" i zaprosiła przedstawicielki programu do przeprowadzenia zajęć otwartych z uczniami klas II. 

Zajęcia interaktywne były przeprowadzone w formie:
1. indywidualnej - każde dziecko rozwiązywało zadania na oddzielnym komputerze przy użyciu konta klasowego otrzymanego od nauczyciela;
2. grupowej - dzieci wspólnie rozwiązywały zadania przy użyciu jednego komputera podłączonego do internetu i projektora.
SQULA "zdobyła" serca uczniów, którzy mogli się przekonać, że nauka nie musi być nudna!


Galeria


<

Wrzesień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
26 Wrzesień 2023
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków Obcych
kl. IV - VIII
PRZETARGI PUBLICZNE