Wyciek haseł do serwisów internetowych

Wydarzenia 2018 / 2019


 

Teatr Studio

20 marca 2019r uczniowie klasy VD wybrali się na krótki spacer po zakamarkach Teatru Studio i zobaczyli cały proces od środka! Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili te miejsca do których widzowie nie mają wstępu, dzięki czemu odkryli tajemnice teatralnego rzemiosła. W ciągu godziny uczniowie zostali oprowadzenie po całym teatrze: od bufetu, poprzez dużą scenę, aż do magazynu kostiumów. Uczniowie dowiedzieli się co, gdzie, i jak powstaje, a wyprawa została urozmaicona teatralnymi działaniami.

 

Srebrne medalistki

18 marca uczennice naszej szkoły w składzie: Julia Bańka, Julia Mendyk i Natalia Bańka po bardzo dobrej grze wywalczyły srebrny medal w Mistrzostwach Mokotowa w Badmintonie. 

Chłopców w składzie: Wojciech Ciszkiewicz i Michał Tataj zajęli V miejsce na Mokotowie.

Gratulujemy!

 

Mistrzostwa Szkoły

12 marca uczniowie naszej szkoły rywalizowali o Mistrzostwo szkoły w badmintonie.

I m-ce Julia Bańka, Wojciech Ciszkiewicz,

II miejsce Tobiasz Maj, Aleksander Rojek

III miejsce Szymon Wigier, Julian Słomiński

Gratulujemy!

Gratulujemy!

 

Mistrzostwa Mokotowa

W dniach 18 – 21.02.2019r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

W rozgrywkach dziewcząt reprezentacja naszej szkoły po wygranych eliminacjach grupowych w półfinale pokonała SP 46 2:0, a w meczu o złoty medal wygrała 2:0 z SP 307.

I miejsce na Mokotowie

dziewczęta w składzie:

Natalia Bańka

 Julia Bańka

 Zofia Tytke

 Maja Woźniak

 Julita Szadkowska

 Hanna Kaczyńska

 Julia Mendyk

Kamila Gerc

Zuzanna Wrzosek

 Alina Starzewska

Gratulujemy!

LII Warszawska Olimpiada Młodzieży

W dniach 28.02. – 5.03. złote medalistki z naszej szkoły reprezentowały Dzielnicę Mokotów w LII Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody zostały rozegrane w Hali DOSiR na Pradze.

Po bardzo dobrej grze w fazie grupowej i w ćwierćfinałach reprezentacja dziewcząt w półfinale rozegrała kolejno trzy mecze: z Ursynowem (SP 323) 1:2, z Targówkiem (SP 277) 0:2 i z Żoliborzem (SP 65) 0:2 zajmując ostatecznie miejsca 7-8.

 

Reprezentacja chłopców z naszej szkoły po zaciętych pojedynkach w eliminacjach grupowych Mistrzostw Mokotowa wywalczyła awans różnicą jednego seta. W półfinale musieli uznać wyższość SP 33 przegrywając 0:2, natomiast w meczy o III miejsce wygrali zdecydowanie 2:0 z SP 115.

III miejsce na Mokotowie

chłopcy w składzie:

 Ciszkiewicz Wojciech

Maj Tobiasz

Abramczyk Michał

Domański Kacper

Gajewski Szymon

Jandziński Aleksander

Kępka Mikołaj

Kosiński Michał

Kunat Julian

Łeska Kacper

Rojek Aleksander

Wigier Szymon

Gratulujemy!

 

Lato w Mieście 2019

Program „Lato w Mieście 2019” w dzielnicy Mokotów będzie realizowany w mokotowskich szkołach podstawowych od 24 czerwca do 31 sierpnia 2019 r.

Szczegóły dotyczące Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2019” zostaną podane w późniejszym terminie. Zapisy do Programu prowadzone będą przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń. Uruchomienie elektronicznego systemu zgłoszeń planowane jest w drugiej połowie kwietnia.

http://www.mokotow.waw.pl/strona-2713-lato_w_miescie_2019.html

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

UCHWAŁA NR VII/113/2019
RADY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY
z dnia 14 lutego 2019r.
w sprawie zamiaru przekształcenia
Szkoły Podstawowej nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie, ul. Domaniewska 33


Na podstawie art. 29 ust. 1 pkt 1, art. 39 ust. 7a i art. 89 ust. 9 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. z 2018 r. poz. 996, 1000, 1290, 1669 i 2245) uchwala się, co następuje:
§ 1. Wyraża się zamiar przekształcenia z dniem 31 sierpnia 2019 r. Szkoły Podstawowej nr 146 im. Janusza Korczaka
w Warszawie, ul. Domaniewska 33 poprzez likwidację innej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych znajdującej się w Warszawie, al. Niepodległości 27.
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi m.st. Warszawy.
§ 3. Uchwała podlega publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy oraz ogłoszeniu poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń Urzędu m.st. Warszawy
i na tablicy informacyjnej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Warszawie, ul. Domaniewska 33.
§ 4. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.


Przewodnicząca
Rady m.st. Warszawy
(-)
Ewa Malinowska-Grupińska

----------------------------------------------------------------------------------------

Spotkanie z rodzicami przyszłorocznych klas 0 i I -  14.01.2019 godz. 17:30

„U progu klasy pierwszej”- spotkanie z dyrekcją szkoły, wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi proces wychowania.

Prezentacja rodzicom oferty szkoły.

 

Zgodnie z ustaleniami Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców wchodzimy w kolejny etap inwestycji.

Od 2 stycznia 2019 roku rozpoczyna się remont kuchni i zaplecza.

 

Rozpoczął się remont szatni w związku z tym nastąpiły zmiany organizacyjne.

 

 

Turniej Gier i Zabaw dla klas II - IV

W piątek 16 listopada uczniowie z klas II - IV wzięli udział w Turnieju Gier i Zabaw. Zawody zostały rozegrane w formie wyścigów rzędów. W ośmiu konkurencjach uczniowie naszej szkoły zdobyli 62p. na 80p. możliwych do zdobycia w łącznej klasyfikacji zajmując            III miejsce na Mokotowie!

Gratulujemy!

 

Rekord dla Niepodległej !

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątek, 9 listopada, społeczność naszej szkoły włączyła się do akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wspólnie z tysiącami uczniów szkół w całej Polsce, odśpiewaliśmy hymn narodowy. W ten sposób uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Hymn

 

Mistrzostwa Mokotowa w Unihokeju Dziewcząt

W dniach 6-7 listopada w Szkole Podstawowej nr 85 zostały rozegrane Mistrzostwa Mokotowa w Unihokeju Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w fazie grupowej rozegrała mecz z SP 46 wygrywając 1:0. W półfinale po bardzo zaciętym meczu w przepisowym czasie gry nie padła żadna bramka. Natomiast w karnych nasza szkoła wygrała z SP 202. Do finału awansowały trzy zespoły, w którym mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". W meczu z SP Św.Franciszka reprezentacja naszej szkoły wygrała 1:0, natomiast w meczu o złoty medal przegrała 1:4 zdobywając ostatecznie

II miejsce na Mokotowie

Gratulujemy!!!

 

 74 rocznica Powstania Warszawskiego

3 października w związku z obchodzoną 74 rocznicą Powstania Warszawskiego, uczniowie kl. Vc i IIc zaprezentowali opowieść słowno-muzyczną o Powstaniu Warszawskim.

Filmik

Galeria

Ogólnopolski Dzień Tornistra

„Lekkie tornistry do szkoły nosimy ,bo wszyscy zdrowie sobie cenimy.”

1 października od tego roku ma być Ogólnopolskim Dniem Tornistra. Tego dnia w naszej szkole odbyło się ważenie plecaków, które na swoich barkach noszą uczniowie. Uczniowie mieli okazję sprawdzić, ile ważą ich plecaki i czy waga nie przekracza 10% ich faktycznej wagi. Ponadto wychowawcy wraz z uczniami przyjrzeli się jak wygląda ich szkolny plecak i czy rodzice oraz uczniowie zwracają uwagę na to, w jaki sposób właściwie zapakować przybory szkolne.

Galeria

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Dnia 28.09.2018r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci do Samorządu przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów wyłoniono następujące osoby do Zarządu SU:

PrzewodniczącyMichał Abramczyk klasa Vd

Zastępca przewodniczącegoZuzanna Okoń klasa Vb

Zastępca przewodniczącegoAniela Stachera klasa Vd

 

Wolontariat sportowy

30 września 2018r. wolontariusze naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w 40 PZU Maratonie Warszawskim. Docelowym punktem był 40 km trasy biegaczy, na którym uczniowie podawali wodę, izotoniki i banany uczestnikom fantastycznej imprezy biegowej.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie!

 

Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w dniu 26 września ogłoszonym przez Radę Europy jako Europejskim Dniem Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy. Nasza szkoła również włączyła się w tą promocję.

Dnia 27 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Tego dnia nauczyciele oraz uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorach znajdujących się na fladze państwa wybranego dla konkretnej klasy. Ponadto mieliśmy okazje poznać popularne zwroty w różnych językach.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do naszej akcji.

Galeria

 

25 edycja akcji "Sprzątania Świata"

21 września uczniowie klas IVa, VIb i VIc wzięli udział w 25 edycji Akcji Sprzątanie Świata Fundacji Nasza Ziemia, w tym roku pod hasłem „Akcja- segregacja!"

Galeria

 

Mistrzostwa Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

19 września reprezentacja naszej szkoły rywalizowała w Mistrzostwach Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, które odbyły się na terenie Dolinki Służewieckiej. IV miejsce zajęła uczennica VIIa. Pierwsza dziesiątka awansuje automatycznie do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 4 października na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Fundacja Moniki Pyrek

19 września uczniowie wszystkich klas VII naszej szkoły wzięli udział w lekcji wychowania fizycznego organizowanej w ramach Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF. Organizator - Fundacja Moniki Pyrek -  zapewnił uczniom możliwość spróbowania swoich sił w rozmaitych dyscyplinach sportowych. Każdy mógł znaleźć sport dla siebie. Świetna zabawa zgodnie z duchem fair play oraz wspaniała atmosfera sprawiły, że humory dopisywały uczestnikom. Mimo że po zajęciach trzeba było wrócić do szkoły na kolejne lekcje, to wyjście było bardzo udane.

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018 / 2019

 

 

Wrzesień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
26 Wrzesień 2023
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków Obcych
kl. IV - VIII
PRZETARGI PUBLICZNE