Wyciek haseł do serwisów internetowych

Wydarzenia 2016 / 2017Mistrzostwa Mokotowa w dwa ognie dziewcząt i chłopców klas IV

W dniach 30.05. - 7.06 w naszej szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Mokotowa w dwa ognie dziewcząt i chłopców klas IV. Uczennice: Julita Szadkowska, Hanna Kaczyńska, Weronika Taraś, Julia Mendyk, Julia Chrzanowska, Julia Marciniak, Kamila Gerc, Zuzanna Jarosławska, Zuzanna Wrzosek i Weronika Błaszczyk
zajęły II miejsce.
                                                                                                       Uczniowie: Tobiasz Maj, Julian Florczyk, Mateusz Minkiewicz, Filip Zbroja,  Paweł Winiarek, Tomek Pham, Kacper Gulańczyk, Jakub Wewiórka, Artem Udod
zajęli III miejsce.
Gratulujemy!
Galeria

Szanowni Państwo !

Zapraszamy rodziców / opiekunów prawnych uczniów klas I - VI (w godzinach 8:00 - 15:30) po odbiór karty ucznia na darmowe przejazdy środkami komunikacji miejskiej. Odbiór karty należy potwierdzić własnoręcznym podpisem.


Syrena Studio zaprasza na filmy…

Po kilku miesiącach przygotowań, uczniowie klasy VI b wraz z wychowawcą p. Krzysztofem Lutym przystąpili do filmowania przedstawienia „Syrenka Warszawska” w dwóch wersjach językowych: polsko-angielskiej oraz polsko-francuskiej. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach projektów "Rok Wisły" oraz "Programu Operacyjnego Wiedza i Edukacja Rozwój - Erasmus+".W tym celu powstało w szkole czasowe studio filmowe, pod nazwą „Syrena Studio”. Uczniowie klas I - VI mieli okazję obejrzeć sprzęt, który był wykorzystany podczas filmowania, zapoznali się z warunkami panującymi na planie filmowym, próbowali także swych sił na scenie. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VI b pod kierunkiem p. Krzysztofa Lutego. Wykonali też elementy do dekoracji. Autorem muzyki do piosenek prezentowanych w przedstawieniu jest p. Danuta Rurka, słowa napisał p. Krzysztof Luty.  W nagraniu piosenek uczestniczył także szkolny chór „Danutki”.

Zapraszamy do obejrzenia filmów:

Film w wersji polsko-angielskiej  - TUTAJ

Film w wersji polsko-francuskiej  - TUTAJ
Galeria zdjęć

Strona projektu eTwinningowego - TUTAJ


Wolontariat sportowy - Orlen Warsaw Marathon

22 kwietnia w ramach wolontariatu sportowego wolontariusze pakowali pakiety sportowe i rozdawali biegaczom na Stadionie Narodowym na imprezę sportową Orlen Warsaw Marathon, która odbyła się 23 kwietnia. 


Dzień Ziemi - ECO Sport

W tym roku w ramach Dnia Ziemi uczniowie rywalizowali w rozgrywkach sportowych - ECO Sport. Zawody dla poszczególnych roczników zostały rozegrane w formie wyścigów rzędów. Poza sportową rywalizacją uczniowie wzięli udział w Quizie ekologicznym. Klasy, które wygrały otrzymały pamiątkowe dyplomy.     Gratulujemy!

Szkolny Projekt Edukacyjny "Szkoła jest Super"

5 kwietnia podsumowaliśmy Szkolny Projekt Edukacyjny "Szkoła jest super". W projekcie brało udział ponad 200 uczniów z klas IV - VI oraz uczniów z klasy 1b i najmłodsze dzieci z grupy 0b.

Pierwsza część projektu polegała na wykonaniu przez najmłodszych uczniów rysunków obrazujących hasło "Szkoła jest super". Te rysunki posłużyły jako Inspiracje dla uczniów klas IV - VI do stworzenia prac plastycznych promujących walory edukacyjne i wychowawcze naszej szkoły.

Klasy IV wykonały projekt znaku graficznego na kubek, klasy V projekt koszulki szkolnej, a klasy VI plakat promujący szkołę.

Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu różnorodnych prac plastycznych na określony temat. Jury w skład, którego wchodzili uczniowie i nauczyciele wybrało i oceniło pracę w czterech kategoriach.

Nagrodzone dzieła wystawione są na I pietrze w Galerii szkolnej.

Nagrodzeniu uczniowie

Galeria
Ornitologiczne spacery nad Wisłą

W ramach realizacji wiślanego projektu edukacyjnego uczniowie klasy IV c uczestniczyli w lekcji przyrody nad Wisłą. Zajęcia prowadzone są przez ornitologa ze Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków.

Spacery ornitologiczne nad Wisłą to zielone lekcje przyrody, dofinansowane przez Biuro Edukacji m. st. Warszawa. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ptaków oraz obejrzeć ciekawe pod względem przyrodniczym tereny nadwiślańskie w samym sercu naszego miasta. Zapraszamy do przeczytania relacji z wycieczki przygotowanej przez uczennicę klasy IV c Weronikę Błaszczyk → TUTAJ
O Wiśle nocą...

W ramach realizacji projektu "Wisłą przez Polskę, czyli poznajemy królową polskich rzek" zorganizowano w szkole "Wiślaną noc". Uczestniczyli w niej chętni uczniowie klas II - VI. Noc z 10 na 11 III minęła pod znakiem wielu atrakcji. Byliśmy nad Wisłą, widzieliśmy bobry w rzece oraz doskonale bawiliśmy się wykonując różne zadania projektowe. Zapraszamy do przeczytania opisu tego wydarzenia na stronie naszego projektowego bloga wiślanego.


Goście z Japonii

W dn. 2 marca 2017 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole studentów wraz z Panią Profesor Riko Shiba z Josai International University w Japonii. Spotkanie odbyło się w ramach programu współpracy międzynarodowej z Polską, którego celem jest poznanie naszego kraju oraz przedstawienie języka i kultury Japonii. Na spotkaniu dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawowymi zwrotami w języku japońskim (pozdrowienia, przedstawianie się). Nauczyły się też japońskiej piosenki oraz poznały grę dla dzieci polegającą na recytacji i wykonywaniu odpowiednich gestów. Uczniowie wspólnie z naszymi gośćmi odśpiewali piosenkę oraz zagrali w grę. Wszystkim sprawiło to wielką frajdę.
Na sam koniec dzieci obejrzały pokaz ceremonii picia herbaty (sposób jej zaparzania i etykieta związana z jej piciem), a następnie same mogły spróbować ją zaparzyć.
Fotorelację ze spotkania można obejrzeć w Galerii.

Turniej mini siatkówki

1 lutego 2017r. odbył się Turniej mini piłki siatkowej, w którym rywalizowało 8 zespołów, po cztery z SP 146 i z SP 307. Rozgrywki sportowe rozegrane zostały w ramach przygotowań do Mistrzostw Mokotowa, które odbędą się po feriach zimowych.Wisłą przez Polskę, czyli poznajemy królową polskich rzek

30 stycznia 2017r. nastąpiła uroczysta inauguracja projektu edukacyjnego związanego z Rokiem Rzeki Wisły. Zadania projektowe będziemy realizować do końca roku szkolnego. Zaplanowaliśmy wiele różnorodnych aktywności, by jak najlepiej poznać królową polskich rzek. Odbyły się już warsztaty taneczne podczas których uczniowie klas 0 - IV poznali zabawy i tańce ludowe dorzecza Wisły. Dobiega końca Tydzień legendy wiślanej, podczas którego wszyscy poznajemy legendy związane z narodzinami Wisły oraz inne związane z miastami położonymi nad tą rzeką. Podczas realizacji zadań powstanie wiele ciekawych prac grupowych i indywidualnych. Niektórzy z nas osiągną sukcesy w quizach, turniejach i konkursach wiślanych.Swoje działania będziemy dokumentować na projektowym blogu na który serdecznie zapraszamy.

Blog projektu "Wisłą przez Polskę..."
Pasowanie na czytelnika

26 stycznia 2017r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej. Obejrzeli przedstawieni pt „Wiedźma Multimedia” i złożyli przyrzeczenie, że będą wzorowymi czytelnikami.

Gratulujemy!

Galeria


Szanowni Państwo!

27 stycznia 2017 r. w godz. 16:30 - 18:30 odbędzie się spotkanie dla Rodziców i dzieci (z rocznika 2011) zainteresowanych zapisem do naszej szkoły.

Zapraszamy.


Rozgrywki sportowe

17 i 24 stycznia 2017r.odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w mini koszykówce dziewcząt i chłopców.
Wizyta w klasie 1 a

Przed świętami Bożego Narodzenia odwiedziła nas pani Marta Tychmanowicz, mama Konstantego. Opowiedziała nam o swojej pracy dziennikarki oraz przeczytała książkę pt. „Kto zje zielone jajka sadzone?” Dr. Seussa. Podczas spotkania poznaliśmy również budowę książki. Bardzo dziękujemy za miłe odwiedziny.

Galeria

Lekcja teatralna

19 grudnia 2016r. odbyła się lekcja teatralna w klasie II E, którą przeprowadził jeden z Rodziców uczniów – pan Adam Ciołek. Pan Ciołek z zawodu jest
znakomitym aktorem. Na zrealizowanej lekcji przedstawił różne rekwizyty teatralne,które są używane w sztukach bądź przedstawieniach dla młodszych widzów.
Dzieci nauczyły się ćwiczeń oddechowych i ćwiczeń mowy. Nabyły także umiejętność wyrażania różnych przeżyć, nastrojów, emocji za pomocą gestów, ruchów, mimiki poprzez odgrywanie scenek dramowych. Zajęcia teatralne stanowią szczególną formę aktywności i ekspresji twórczej dla uczniów klas młodszych.
Serdeczne podziękowania od Wychowawczyni klasy II E dla Pana Adama Ciołka za przeprowadzenie kreatywnej lekcji. 
Galeria

 

Jak było na spotkaniu ze św. Mikołajem?

3 grudnia 2016r. odbyła się wycieczka Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego na Farmę Iluzji w Mościskach. Pojechaliśmy tam, by spotkać się z prawdziwym świętym Mikołajem. Mieliśmy okazję podejrzeć elfy przy pracy, bowiem zajrzeliśmy do Świątecznej Fabryki Elfów. W klubiku filmowym obejrzeliśmy krótki film, przeszliśmy Lustrzanym Labiryntem oraz zajrzeliśmy do tajemniczego pokoju Amesa.

Wiele wrażeń dostarczył moment, kiedy to wszyscy uczestnicy wycieczki „oczyścili się” ze złych postępków wdmuchując je w karteczki, a następnie spalając je w Piecu Złych Uczynków. Podczas wizyty na Farmie Iluzji zwiedzaliśmy Latającą Chatę Tajemnic oraz Tunel Zapomnienia. Niektórzy szukali rozwiązań zagadki Lewitującego Kranu oraz szukali przejścia w Wiklinowym Labiryncie. Wielką atrakcją był zjazd windą do opuszczonej kopalni, a następnie przejście ciemnym korytarzem gdzie mogliśmy zobaczyć podświetlone duszki kopalniane. Mieliśmy też okazję przejść korytarzami Bajkowego Pałacu Cieni.

Dodatkową atrakcją była przejażdżka świąteczną ciuchcią i chwila zabawy na statku pirackim. Na zakończenie było coś dla ciała, czyli gorące, grillowane kiełbaski.
Późnym popołudniem, pełni wrażeń wróciliśmy do Warszawy.

GaleriaAkcja "Podaruj troszkę słodkości"

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za okazane serce i udział w akcji „Podaruj troszkę słodyczy”. Dzięki Waszej hojności udało nam się obdarować słodkimi upominkami dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej „Mój Dom” w Radzyniu Podlaskim, a tym samym wywołać uśmiechy na ich buziach. Sami obdarowani przekazują nam piękne podziękowanie.

Pamiętajmy, że warto pomagać, szczególnie w takim okresie jak Święta Bożego Narodzenia.


Międzynarodowy  Dzień Osób z Niepełnosprawnością

5 grudnia 2016 r. w Ursynowskim Ratuszu odbyła się szampańska zabawa  wolontariuszy  oraz dzieci ze szkół i przedszkoli dla dzieci niepełnosprawnych. Okazją do wspólnego  świętowania był  Międzynarodowy  Dzień Osób z Niepełnosprawnością, który przypada właśnie tego dnia.

Wesołe zabawy i pląsy, konkurencje taneczne i sportowe oraz porozumienie na wielu płaszczyznach (często bez słów)  sprawiły, że nastąpiła pełna integracja dzieci cieszących się zdrowiem i tych, którym trzeba czasem pomóc, by mogły w pełni uczestniczyć w święcie. Wolontariusze z klasy 5a stanęli na wysokości zadania!

Galeria

Rywalizacja sportowa klas młodszych

18 listopada 2016r. odbył się Turniej Gier i Zabaw Ruchowych dla klas II – IV w ramach programu „Pierwszy Krok do Sportu”.


Warsztaty "Wspólne drugie śniadanie"

16 listopada 2016r. w klasach drugich odbyły się warsztaty kulinarne „Wspólne II śniadanie”.
Pani dietetyk przeprowadziła zajęcia warsztatowe o prawidłowym odżywianiu uczniami klas II, podczas których, dzieci samodzielnie dokonywały wyboru
zdrowych produktów uzasadniając ich znacznie dla rosnącego organizmu. Spotkanie zakończyło się przygotowaniem wspólnie zestawów zdrowych II śniadań. Podczas warsztatów wyjaśniono uczniom zasady piramidy zdrowego żywienia i prawidłowego przygotowania II śniadania do szkoły. Uczniowie rozwiązywali dylematy dotyczące uzasadniania i świadomej rezygnacji ze szkodliwych dla zdrowia produktów spożywczych.

Galeria
Zielona Kraina. Edukacja ze smakiem.

3 października 2016r. uczniowie  klas czwartych  brali udział w bezpłatnych warsztatach w ramach II edycji programu Zielona kraina, którego organizatorami są  Jeronimo Martins Polska i Green Factory, które zawarły „zieloną koalicję” na rzecz kształtowania pozytywnych wzorców żywieniowych wśród dzieci i młodzieży Patronem merytorycznym projektu jest Instytut Żywności i Żywienia.
Program warsztatów jest zgodny z podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych, wpisuje się też w założenia projektu „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”.

Zielona Kraina to inicjatywa popularyzująca podstawy zdrowego żywienia i promująca warzywa w codziennej diecie.

Podczas  warsztatów uczniowie dowiedzieli się między innymi: jak jeść zdrowo i ze smakiem, w jaki sposób przygotować pyszne koktajle i sałatki na bazie świeżych, zielonych warzyw, dlaczego warto jeść różne kasze, uprawiać sport, być aktywnym fizycznie i sięgać po słodycze na bazie naturalnych składników, bez dodatku cukru.

Zajęcia podobały się uczniom, z zapałem uczestniczyli w przygotowaniach różnych dań, a przy tym świetnie się bawili i wynieśli z zajęć mnóstwo bezcennej wiedzy.

Galeria


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP 146

W tym roku szkolnym nasza szkoła zgłosiła się do udziału w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Przed finałem, który miał miejsce 30 września, przygotowywaliśmy się do egzaminu na Eksperta Tabliczki Mnożenia. Od 26 do 29 września ćwiczyliśmy nasze umiejętności, grając w „Żółwika”, „Piątkę” i „Marmurki”. Chodziliśmy grupami po korytarzu i rozwiązywaliśmy zadania umieszczone na tablicach ogłoszeń, oknach i drzwiach naszych sal. Plakaty z działaniami na mnożenie w zakresie 100 mogliśmy spotkać prawie na każdym miejscu. To była świetna okazja do utrwalenia i powtórzenia tabliczki mnożenia, a przy tym dobra zabawa. Nie zabrakło też patroli egzaminacyjnych - uczniów, którzy wędrowali po szkole z losami z działaniami na mnożenie i dzielenie i zachęcali do wspólnej zabawy nauczycieli, rówieśników oraz pracowników szkoły. Finał odbył się 30 września. Chętni uczniowie mogli przystąpić do egzaminu pisemnego lub ustnego z tabliczki mnożenia w swoich klasach lub przed komisjami egzaminacyjnymi na korytarzach I i II piętra. Zwycięzcy, czyli ci, którzy bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania, otrzymali Certyfikaty z gratulacjami koordynatora i dyrekcji oraz medale z tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

GaleriaSzkolny Klub Wolontariatu

Wolontariat Sportowy

25 września 2016r. uczniowie jako wolontariusze aktywnie uczestniczyli w 38 PZU Maratonie Warszawskim.

GaleriaMamy awans do WOM - u

20 września 2016 r. reprezentacja naszej szkoły wystartowała w Mistrzostwach Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbywały się na terenie Dolinki Służewieckiej. Paulina Ginalska i Julia Bańka w kategorii rocznika 2005 zajęły kolejno 8 i 10 miejsce. Pierwsza dziesiątka awansowała automatycznie do 50 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Indywidualnych Biegach Przełajowych, która odbyła się 4 października na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. W biegu rocznika 2005 wzięło udział 168 uczennic z całej Warszawy. Uczennica naszej szkoły Julia Bańka zajęła 21 miejsce, a Paulina Ginalska 154.                                   Gratulujemy!


Wrzesień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
26 Wrzesień 2023
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków Obcych
kl. IV - VIII
PRZETARGI PUBLICZNE