Wyciek haseł do serwisów internetowych

WYDARZENIA 2014/2015Zwycięskie głosowanie!

Do tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego zgłoszone zostały cztery projekty z naszej szkoły:

Biblioteka dla dzieci na ulicy Domaniewskiej, Warsztaty na Domaniewskiej "Rozbudzamy ciekawość, rozwijamy zainteresowania", Pracownia multimedialna języka angielskiego przy ul. Domaniewskiej, Pracownia multimedialna języka francuskiego przy ul. Domaniewskiej.

Z wielką radością informujemy, że w drodze głosowania nasze projekty zwyciężyły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się do głosowania i wsparły nasze  inicjatywy. Realizacja projektów rozpocznie się w 2016 roku.

Wyniki głosowania na Mokotowie w Rejonie C


Jak żegnaliśmy rok szkolny?

Pożegnaliśmy rok szkolny 2014 / 2015. Odbyły się apele w klasach I - III i IV - VI podsumowujące miniony rok i uroczyste pożegnania uczniów klas IV - V oraz uczniów klas VI.

Uczniowie klas I - III uczestniczyli w ostatniej lekcji języka angielskiego w formie występu teatralnego przygotowanego przez koło teatralne pod kierunkiem p. Beaty Pieńczuk. Uczniowie zaprezentowali "Czerwonego kapturka" w wersji angielskiej.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z występu  - filmik

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego uczniów klas IV - V oraz klas VI

Galeria

  

Spotkanie w Kolegium Języka Francuskiego

17 czerwca 2015 w odbyło się spotkanie w Uniwersyteckim Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Francuskiego. W spotkaniu brały udział ze strony naszej szkoły Pani Dyrektor, wychowawczynie klas I-III, opiekun praktyk, a ze strony kolegium Pani Dyrektor, metodycy i studenci oraz nauczycielki języka francuskiego ze Szkoły Podstawowej nr 12. Spotkanie było  podsumowaniem praktyk, które odbywają w naszej szkole studenci UKKNJF w ramach projektu  „Otwarcie na inne języki i kultury” i projektu edukacyjnego ”Zintegrowane kształcenie przedmiotowo- językowe z elementami programu uwrażliwiania na inne języki” jak również było okazją do wymiany doświadczeń nauczycielek naszej szkoły z nauczycielkami SP12.

GaleriaLekcje inne niż zwykle

    W ostatnim czasie w naszej szkole odbyło się wiele ciekawych zajęć. Nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach. Ostatnio uczniowie klasy V b uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Odbyło się wielkie lepienie z gliny. Zajęcia prowadziła p. Małgorzata Abramczyk, mam Michała z I d. Podczas zajęć powstały różnorodne figurki i ozdoby gliniane. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem  tworzyli swoje prace. Następnie wszystkie "dzieła" zostały wysuszone i "pojechały" do wypalenia do specjalnego pieca. Z niecierpliwością wszyscy czekamy aż za kilka dni wrócą. 

Galeria
W innym dniu piątoklasiści uczestniczyli w warsztatach varsavianistycznych. Organizatorką tych zajęć była mama Kamila z V b p. Anna Buchmiet. Podczas zajęć uczniowie poznali historię pałacu w Wilanowie, dowiedzieli się  wielu ciekawych rzeczy o życiu i zamiłowaniach jego mieszkańców. Następnie była okazja wcielić się w rolę architekta krajobrazu, bowiem uczniowie otrzymali zadanie zaprojektowania ogrodu pałacowego.

Galeria

Uczniowie klasy V b wraz z wychowawcą serdecznie dziękują mamie Michała z kl.I d  p.M. Abramczyk i mamie Kamila z V b  p.A. Buchmiet za zorganizowanie zajęć."Dajemy uśmiech" - wolontariat IV b

    12 VI 2015r. klasa IV b wraz z wychowawcą p. Krzysztofem Lutym oraz rodzicami, zakończyła tegoroczny projekt wolontariatu ”Dajemy uśmiech”. Od marca trwały przygotowania – nauka ról, próby, własnoręcznie wykonywana scenografia. Od wielu lat uczniowie kolejnych klas przygotowują przedstawienia i piosenki, aby zaprezentować je mieszkańcom Domu Opieki „Zacisze” w Starych Babicach.

Dzieci podczas wizyty integrują się z pensjonariuszami, odwiedzają osoby chore.

W tym roku uczniowie pojechali z przedstawieniem pt. : „Tajemnice kuchni w Krainie Bulgotań”. Jak zwykle przyjęto ich serdecznie. Uczniowie wracali pełni satysfakcji. Za rok będą tam znowu.

Galeria


Wieczór gier nie tylko planszowych dla dzieci i rodziców


    12 czerwca 2015 roku w godzinach 18:00 – 21:00 odbył się „Wieczór gier nie tylko planszowych dla dzieci i rodziców”. Wieczór organizowała p. Dorota Jagas, p. Ula Kukuć i p. Agnieszka Wójkowska. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy świetlicy szkolnej i czytelni ze środowiskiem rodzinnym uczniów Uczniowie i rodzice spędzili bardzo wesoły i atrakcyjny wieczór w swoim towarzystwie. Rozegrali zacięte pojedynki m.in. w Monopoly, Biznes Jengę, Rummikub, szachy itp. Dodatkową niespodzianką był słodki poczęstunek dla uczestników.

Galeria


Królewna Śnieżka - przedstawienie rodziców I b

    Dnia 9 czerwca br. z okazji  minionego Dnia Dziecka, rodzice uczniów  z klasy I b  przygotowali dla dzieci  z klas młodszych miłą niespodziankę.  Na szkolnej scenie zaprezentowali  ciekawe, pełne humoru przedstawienie  pt: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

              Wspaniałe, barwne  stroje, charakteryzacja, śpiew, taniec i dobra muzyka w połączeniu z grą aktorską rodziców doskonale bawiły licznie zgromadzoną publiczność. Występ  poprzedzony  było wieloma próbami,  na które rodzice chętnie przychodzili i dobrze się na nich bawili. Mamy i tatusiowie  bardzo zaangażowali się w przygotowania do bajki i rewelacyjnie ją przedstawili. Wszystkim aktorom gratulujemy udanego debiutu, dystansu do dorosłości i fantastycznej  zabawy.

W przedstawieniu wystąpili:

Królewna Śnieżka-mama Julka Kunata

Królewicz-tata Julka Kunata

Królowa Macocha- mama Hani Wasilewskiej

Łowczy- tata Julka Gocha

Lustro- mama Oskara Jędrzejczyka

Krasnale  - mama Julka Gocha, Natalii Grabowskiej, Zosi Sienkiewicz, Tomka Korolewskiego, Wiktora Zabłockiego, Hani Wieczorek oraz Zuzi Okoń

Wiewióreczka – mama Gabrysi Kur

Zajączek-mama Kajtka Górala

Myszka i choreograf- Dorota Jagas

Scenografia- Natalia Krasucka

Reżyser –wychowawca klasy  I b- Danuta Rurka


Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

 Bezpieczna szkoła

         Z inicjatywy dyrektora szkoły, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego, w tym roku szkolnym we wrześniu w szkole przeprowadzona została akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.

undefined" style="text-align: justify; font-size: 14px;" margin-bottom:10.0pt;text-align:justify;line-height:115%""="">            Dzieci z najmłodszych klas uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, na której występują w rolach: pieszego, pasażera, czy rowerzysty. Uczniowie obejrzeli m.in. film edukacyjny „...tak, chcę być bezpieczny”, a także omawiali podstawowe zasady uczestnictwa w ruchu drogowym. Mieli również okazję zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia z uczniami prowadzili funkcjonariusze policji oraz ratownicy medyczni z „Meditrans”.

            Na zakończenie wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniu otrzymały, z rąk Krzysztofa Skolimowskiego (zastępcy burmistrza Dzielnicy Mokotów), zestawy zawierające wyposażenie rowerzysty m.in. kask rowerowy, pas naramienny, oświetlenie do roweru oraz elementy odblaskowe.

Galeria zdjęć


Dyskoteka dla kas VI


     12 czerwca w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka. Zabawa taneczna była okazją do wspólnej zabawy uczniów klas VI. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Elżbieta Kwapisz, Małgorzata Zawadzka i Iwona Jaroszek. Wszyscy miłośnicy tańca przybyli punktualnie i świetnie się bawili przy brzmieniach dobrej muzyki. O oprawę muzyczną zadbali uczniowie klasy VI a. Dobra zabawa trwała do ostatniego dźwięku, bo to już ostatnia dyskoteka i trzeba było zadbać, aby została na dłużej w naszej pamięci.
Mistrzostwa Mokotowa w dwa ognie dziewcząt i chłopców


    8 czerwca w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w dwa ognie dziewcząt, a 9 czerwca chłopców.

Dziewczęta w składzie: Natalia Lorek, Małgorzata Molska, Sonia Włodarska, Gabriela Minkiewicz, Paulina Ginalska, Karolina Gregorczuk, Kinga Gumieniak, Oliwia Dziurna, Julia Winnicka, Katarzyna Liszkiewicz w grupie A wygrały z SP 202 (22:14) i z SP 272 (22:15). Wychodząc z grupy na pierwszym miejscu do finałów, które obyły się 11 czerwca.

W półfinale zmierzyły się z SP 33 wygrywając 20:15, następnie wygrały w finale z SP 46 - 28:22 zajmując

I miejsce

w Mistrzostwach Mokotowa w dwa ognie dziewcząt

Gratulujemy!

Skład chłopców: Michał Ciepieniak, Jakub Zimoląg, Hubert Szymański, Sebastian Janowski, Maksymilian Molewski, Tytus Compała, Piotr Stępniak, Patryk Kublik, Antoni Nojek, Adrian Samborski.

9 czerwca chłopcy w grupie A wygrali z SP 157 (15:13), SP 260 (26:17), SP 107 (22:11) oraz przegrali z SP 85 (11:12) i niestety nie awansowali do finałów tych rozgrywek.


Reprezentanci Polski w piłce siatkowej ! 

    10 czerwca odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście ze świata sportu. Siatkarz Łukasz Polański – absolwent naszej szkoły z żona Gabrielą Polańską i synem Kubą. Spotkanie wzbudziło bardzo duże zainteresowanie, było dużo pytań i rozdanych autografów.

Galeria zdjęćWARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS III - VI

JEMY ZDROWO - KOLOROWO

    W dniach 8 – 11 VI 2015 r w naszej szkole były  prowadzone warsztaty dla uczniów klas III – VI na temat edukacji żywieniowej dzieci w wieku szkolnym pt. „Jemy Zdrowo – kolorowo”

Tematem warsztatów był podział żywności na grupy i nauka zasad prawidłowego komponowania posiłków. Omówiono najważniejsze aspekty prawidłowej diety dzieci oraz zachęcano ich do przygotowywania i spożywania śniadań.

Warsztaty były prowadzone przez specjalistów ds. żywienia oraz wolontariuszy – studentów kierunków żywieniowych i dietetycznych wyższych uczelni.

Celem projektu Jemy Zdrowo – kolorowo było kształtowanie świadomości żywieniowej wśród dzieci i młodzieży oraz nauka praktycznego wykorzystania wiedzy o prawidłowym żywieniu. Warsztaty uświadomiły dzieciom, że żywienie wpływa na ich zdrowie i samopoczucie oraz, że zdrowe żywienie jest smaczne i atrakcyjne. Wspólne gotowanie i jedzenie  ma uświadomić dzieciom, że mają wpływ na to, co jedzą i zachęcić do poznawania nowych produktów i smaków.

Tematy warsztatów:

- Podział żywności na grupy

- Komponowanie posiłków

- Promocja śniadań

Galeria zdjęć


Konkurs „Dis-moi dix mots”

3 czerwca w Szkole Podstawowej  nr 12 odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Dis-moi dix mots” (10 słów), którego nasza szkoła była współorganizatorem. Konkurs polegał na zilustrowaniu kilku słów francuskich wybranych z 10. Wyróżnione prace sześciu uczennic znalazły się na wernisażu zorganizowanym w SP 12.

Galeria


Finał XX Międzyszkolnego Konkursu Języka Francuskiego

    30 maja w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się uroczysty 

finał XX Międzyszkolnego Konkursu Języka Francuskiego 

pt. „Le français, c'est RIGOLO”. Uczennica klasy IVb

  otrzymała wyróżnienie za recytację wiersza „Le serpent”

(Wąż).

 Galeria


Egzamin na certyfikat DELF A1

    26 maja w naszej szkole odbył się egzamin na certyfikat DELF A1. 7 uczniów z klas szóstych zdawało ten egzamin.

 

Global Scholars w naszej szkole

Galeria

Dzień Europy

Zagrożenia w sieci

Jak działamy w Szkole z Klasą 2.0?

"Odwracamy przyrodę z Korczakowcami"

Dbaj o zdrowie - spotkanie z lekarzem

Nasze szkolne odkrywanie 

Więcej o warsztatach przeczytacie na blogu Nasze odkrycia. Zosia Górska z klasy V b zamieściła tam swoją relację. 

Galeria

Jak witaliśmy wiosnę ?

Bociany.

Galeria

Galeria

Galeria


Nasz kolejny sukces !

    Dzisiaj, na wizytówce szkoły Programu Szkoła z Klasą, pojawiła się odznaka Szkoła ekspercka.
To dla nas wielkie wyróżnienie. W Programie uczestniczymy drugi rok, realizujemy zadania, prowadzimy blogi.

   Nasze uczestnictwo w programie sprawia, że ciągle uczymy się czegoś nowego. Realizujemy zadania, poznajemy nowe aplikacje, wykorzystujemy nowoczesne technologie do nauki i zabawy. W I semestrze pracowaliśmy metodą projektu oraz realizowaliśmy ścieżkę "uczymy innych". O naszych działaniach trzykrotnie pisano na blogu głównym Szkoły z Klasą: Jak działają szkoły z klasą - Jak uczyliśmy innych?, jak zorganizowaliśmy Tydzień Czytania  i jak uczyliśmy się przestrzegać praw autorskich Korczakowcy na tropie praw autorskich

   W II semestrze będziemy realizować kolejne zadania. Będziemy pracować metodą "odwróconej lekcji" oraz "nauczymy innych" wielu ciekawych aplikacji. Pod koniec II semestru zaprezentujemy nasze działania na szkolnym Festiwalu 2.0

Szkoła EksperckaWrzesień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
26 Wrzesień 2023
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków Obcych
kl. IV - VIII
PRZETARGI PUBLICZNE