Wyciek haseł do serwisów internetowych

Współpraca świetlicy z biblioteką szkolnąKonkursy :)

W ramach współpracy ze świetlicą szkolną zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie plastycznym dla klas I - II "Moja ulubiona książka na wakacje". Format pracy A3. Technika : akwarela, plakatówka, kredki. Prace należy składać do 15.06. 2018 r.do p. Renaty Nazaruk lub u swojego nauczyciela świetlicy.

Natomiast klasy III - IV zachęcamy do napisania listu, w którym polecamy koleżance/koledze swoją ulubioną lekturę. Prace składamy do 30.05. 2018 r. do p. Barbary Wierzbowicz lub u swojego nauczyciela świetlicy.Dzień Kubusia Puchatka

W dniu 14.02.2018 r. z okazji Dnia Kubusia Puchatka przypadającego 18.02.2018 r. we współpracy z biblioteką szkolną zorganizowaliśmy zajęcia w czytelni z udziałem grup I a, III b i III e.
Poznaliśmy różne wydania książki "Kubuś Puchatek", rozwiązywaliśmy quiz dotyczący książki i słynnych cytatów Kubusia, rysowaliśmy bohaterów stumilowego lasu. Degustowaliśmy również różne gatunki ulubionego przysmaku Kubusia - miodu.
Za wszystkie zadania przyznawane były punkty i wyłonieni zostały zwycięskie zespoły.

Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach.

Święto Patrona Szkoły - Janusza KorczakaTydzień w dniach 20 - 24.11.2017 r. w świetlicy i bibliotece szkolnej został poświęcony patronowi naszej szkoły Januszowi Korczakowi. Z tej okazji odbył się konkurs wiedzy na temat życia i twórczości patrona z uwzględnieniem poszczególnych grup wiekowych:
Klasy I - po przeczytaniu fragmentu książki "Król Maciuś Pierwszy" wykonały prace plastyczne na temat "Portret Króla Maciusia".
Klasy II - po zapoznaniu się z wiedzą dotyczącą życia i twórczości Janusza Korczaka rozwiązały krzyżówkę bądź quiz na ten temat.
Klasy III - IV - rozwiązały quiz bądź pisały pracę na temat "Co byś zrobił dla dzieci, gdybyś był Królem Maciusiem w dzisiejszych czasach?"

Lista laureatów konkursów dla klas II - IV:

Patryk Łagodzki kl. II a
Marta Piertas kl. II b
Maksymilian Mroczek kl. III a
Matylda Jaworowicz kl. III b
Maksymilian Szot kl. III c
Dominika Bogdewicz kl. III d
Zuzanna Górska kl. III e
Weronika Kowalska kl. IV a

Lista laureatów konkursu dla klas I "Portret Króla Maciusia Pierwszego"

I miejsce - Aleksandra Ciechanek kl. I a
II miejsce - Błażej Truszkowski kl. I b
III miejsce - Ewa Zowade kl. I a
Wyróżnienie - Fabian Kwasik kl. I c

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy!!!
Bookcrossing

Świetlica szkolna zaprasza uczniów Szkoły Podstawowej nr 146 im. Janusza Korczaka do udziału w akcji "Bookcrossing", czyli uwolnij książkę - wymień się, przeczytaj, przekaż dalej.
Jest to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, która urodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zainteresowaniem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. wzbudzając duże zainteresowanie i popularność.

Zasady naszej akcji:

1. Przynieś książkę, którą chcesz podzielić się z innymi i zostaw ją u nauczyciela grupy.
2. Książka zostanie umieszczona w wyznaczonym miejscu w sali, opatrzonym etykietą "Bookcrossing"   Taką książkę będzie można wziąć ze sobą do domu, przeczytać, przynieść z powrotem i wziąć kolejną.
3. Nauczyciel odnotowuje, kto przyniósł książkę oraz każdą kolejną osobę, do której rąk trafią poszczególne książki.
4. Akcja trwa od 02.10.2017 r. do 15.12.2017 r.
5. Zachęcamy do "uwalniania" swoich książek, dając szansę innym na ich przeczytanie! Dzięki temu przyczyniamy się do ich ożywiania.

Dziel się z innymi radością czytania!!!Wydarzenia, które odbyły się do 24.06.2017 r.

17 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji "Czytające szkoły", w którym uczestniczyły klasy: 2a, 2b, 3b wraz z nauczycielami świetlicy p. Agnieszką Wójkowską i p. Natalią Krasucką-Dadun. Kierownik świetlicy p. Beata Lechnio zaprosiła mamę Amelki z kl. 2b - p. Joannę Wójcik, która przeczytała dzieciom książkę pt. "Latający śpiwór i maski wstydu" Wojciecha Kołyszko. Po wysłuchanej lekturze dzieci odpowiadały na pytania, wywiązała się także dyskusja na temat wstydu. Dodatkowo pani kierownik przeprowadziła quiz dotyczący znajomości literatury dziecięcej.
Sezon na udział w Ogólnopolskim programie "Czytające szkoły" w roku szkolnym 2016/2017 otwarty! 
Na zaproszenie kierownik świetlicy p.Beaty Lechnio 6 października odbyło się spotkanie klasy II b z mamą uczennicy klasy II b - Oli Guzek. Uczestniczyły w nim również klasy: II c, II e, III c wraz z nauczycielem świetlicy p. Katarzyną Makowiak-Burek. Pani Guzek przeczytała dzieciom fragment książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza pt. "Przygody Koziołka Matołka". Po lekturze dzieci udzielały odpowiedzi do treści wysłuchanego tekstu, po czym podziękowały gościowi wręczając laurkę._____________________________________________________________________________

W ramach Ogólnopolskiego programu "Czytające szkoły" 14 kwietnia klasy Ic, Ib i IIIa wraz z kierownik świetlicy p. Beatą Lechnio i wychowawczynią świetlicy p. Katarzyną Makowiak-Burek po raz kolejny gościły pisarkę p. Iwonę Wilmowską, autorkę książek dla dzieci, ale również i dla młodzieży, i dla dorosłych. Tym razem Pani Iwona przeczytała dzieciom kilka fragmentów swojej nowej pozycji pt. "Pierożek", dla której dopiero szuka wydawcy. Dzieciom bardzo podobały się przygody Franka Pierożka. Czekają na kolejne spotkanie ze swoim bohaterem. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pisarce laurkę z podziękowaniem.
____________________________________________________________________________

6 kwietnia klasy III w świetlicy miały przyjemność gościć p. Adama Rogalę - tatę Naran Rogali z klasy III a. Pan Adam Rogala przybył do świetlicy na zaproszenie kierownik świetlicy p. Beaty Lechnio. Gość czytał dzieciom książkę pt. "Baśnie Andersena", która to przekonała dzieci, że pytanie często ma więcej niż jedną odpowiedź, że na dany problem da się spojrzeć z wielu stron.

W spotkaniu uczestniczyli też następujący nauczyciele: p. Barbara Wierzbowicz i p. Elżbieta Pierzgalska.
________________________________________________________________________________


7 października odbyło się kolejne spotkanie w klasie I c i II d w ramach Ogólnopolskiego Programu "Czytające szkoły". 

Tym razem zagościła u nas mama Emilki, uczennicy klasy I c, Pani Iwona Wilmowska - pisarka. 

Pani Iwona na początku spotkania opowiedziała dzieciom, jak to się stało, że zaczęła przygodę z pisaniem, a następnie przeczytała dzieciom fragment książki swojego autorstwa "Pogromcy nudy". 

Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytania Pani Iwony, po czym udzielały odpowiedzi na zadane pytania odnośnie tekstu. 

Po zakończonym spotkaniu dzieci wręczyły gościowi laurkę

.


________________________________________________________________________________

Wraz z rozpoczęciem się nowego roku szkolnego 2015/2016 powróciliśmy do udziału w Ogólnopolskim Programie "Czytające szkoły". 

W związku z tym w klasie I c i II d 30 września zorganizowano spotkanie z rodzicem Ani, uczennicy klasy I c, Panią Zajac. 

Zaproszony gość przybył na spotkanie w towarzystwie małpki - maskotki. 

Gest ten wzbudził w dzieciach bardzo miłe emocje. 

Czytana przez Panią Zajac książeczka zainteresowała naszych słuchaczy, co udowodnili udzielając prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące usłyszanej treści książki. 

Za mile spędzone chwile dzieci podziękowały gościowi laurką.___________________________________________________________________________________________________

Dzieciom trzeba czytać. I w domu, i w szkole...Zapraszamy do lektury wywiadu z Ireną Koźmińską, prezes Fundacji, który ukazał się 21 stycznia na łamach gazety "Metro":

http://metro.gazeta.pl/Wydarzenia/1,126477,17284710,Dzieciom_trzeba_czytac__I_w_domu__i_w_szkole.html
Wrzesień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
26 Wrzesień 2023
Europejski Dzień Języków Obcych
Europejski Dzień Języków Obcych
kl. IV - VIII
PRZETARGI PUBLICZNE