Rok szkolny 2020/2021


Szanowni Państwo! 

W dniach 9-13 lipca w godzinach 9:30 - 14:00 zapraszamy uczniów  klas VIII po odbiór zaświadczeń z egzaminu òsmoklasisty.

 

 

Harmonogram zakończenia roku szkolnego 2020 / 2021

godzina

Klasa

Klasa

klasa

klasa

klasa

09.30

1c

sala118

1b

sala 119

2b

sala 120

3b

sala 121

3a czytelnia

10.30

1a

sala118

1d

sala 119

2a

 sala 120

3c

 sala 121

2c czytelnia

09.00

4a

4b

4c

5a

5b

10.00

6a

6b

6c

6d

-

11.00

7a

7b

7c

7d

-

11.30

8a

8b

8c

-

-

 

Klasy 4 – 8 spotykają się z wychowawcą w przypisanych salach lekcyjnych

Klasy 1-3 wychowawcy spotykają się w salach tylko z uczniami. Rodzice nie wchodzą na teren szkoły

- Ósmoklasiści -

Harmonogram wejścia uczniów klas VIII do szkoły w dniach egzaminów.

 

INFORMACJA DLA UCZNIÓW I RODZICÓW (PRAWNYCH OPIEKUNÓW) DOTYCZĄCA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Adres strony do logowania się dla ósmoklasistów (rekrutacja do szkół ponadpodstawowych) w ramach elektronicznej rekrutacji na rok szkolny 2021/2022.

Adres strony  : https://liblink.pl/C95h3AqO17

 

 

Na prośbę Urzędu Dzielnicy Mokotów przesyłamy Państwu informację dotyczącą spisu powszechnego.

Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.
Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.
Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem.

Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://liblink.pl/ofar8dPaCQ Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.
Osoby, które nie mają w domu komputera i Internetu, mogą zgłosić się do urzędu dzielnicy i skorzystać z punktu do samospisu internetowego. Na Mokotowie, stanowisko do samospisu internetowego, udostępnione zainteresowanym mieszkańcom, jest usytuowane w głównym budynku urzędu, przy ul. Rakowieckiej 25/27, na parterze w sali obsługi „A” (tuż przy wejściu od ul. Wiśniowej).
Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza.
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.
Więcej informacji: https://liblink.pl/oKVFvwbHhF

Informacja Narodowy Spis Powszechny 2021r.

 

Karta Ucznia 2021

Link https://kartaucznia.ztm.waw.pl/a96180c8   dedykowany naszej szkole, za pomocą którego można złożyć wniosek o nową Kartę Ucznia.

Informacja

Wniosek Karty Ucznia 2021 

Karta Ucznia 2021 Instrukcja

Pierwsza Karta Ucznia

 

 

ŻYCZENIA NA WIELKANOC SMS FACEBOOK 2021 gotowe do wysłania, zabawne,  śmieszne, wesołe oryginalne 2.04.2021 | Głos Koszaliński

 

30 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Muffinka. Uczniowie naszej szkoły przesłali nam zdjęcia swoich arcydzieł - przepyszne muffinki.
Oto kilka z nich...

  

 

25 marca to Międzynarodowy Dzień Gofra!
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali w zaciszu swojego domu, pyszne gofry. Oto kilka z nich.

Smacznego!!!

    

 

Stypendia, które tworzą przyszłość Warszawy

Trwa kampania informacyjna prezentująca cele i potencjał stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II –  jednego z najstarszych samorządowych programów stypendialnych w Polsce. W ciągu 15 lat trwania programu m.st. Warszawa przyznało ponad 9000 stypendiów uczniom i studentom ze stołecznych szkół i uczelni. Bohaterami kampanii są obecni i byli laureaci stypendium. Ich historie pokazują, że poprzez udział w programie, młodzi otrzymują coś więcej, niż tylko wsparcie finansowe – mają szansę na rozwój indywidualnych pasji, działanie we wspólnocie i współtworzenie społeczności ludzi zaangażowanych w kształtowanie przyszłości Warszawy.

https://www.youtube.com/embed/LoTJhRvFAYc

Karta miejska

Pierwsza karta ucznia

Wniosek elektroniczny

 

Zima w Mieście 2021


Już od 7 grudnia 2020 r. od godziny 12.00 rozpoczynają się zapisy do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021.
Zgodnie z komunikatem z dn. 04.12. br. Departamentu Informacji i Promocji Ministerstwa Edukacji Narodowej Akcja „Zima w Mieście” 2021 jest adresowana do uczniów klas I-IV szkoły podstawowej 
https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczne-polkolonie-dla-najmlodszych

Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2021
Warszawska Akcja "Zima w Mieście" odbędzie się w dniach od 4.01.2021 r. do 15.01.2021 r.
W okresie ferii warszawscy uczniowie z klas I-IV będą mieli zapewnioną opiekę oraz zajęcia dostosowane do obecnie panującej sytuacji epidemicznej - zgodnie z wytycznymi MEN.
Jak się zapisać?
Zapisy na „Zimę w Mieście” 2021 w elektronicznym systemie rozpoczną się 7 grudnia od godziny 12.00 i potrwają do 11 grudnia do godziny 00.00. Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej proszę zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów.
Zapisywać się można pod adresem https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych, należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy z 2 jednotygodniowych turnusów, które trwają od poniedziałku do piątku.
Informację o zakwalifikowaniu można uzyskać w elektronicznym systemie zgłoszeń po zalogowaniu się pod adresem: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl od 16 grudnia 2020 r. od godziny 12.00.
Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 16 grudnia od godz. 12.00 do 18 grudnia do godz. 15.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz
z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka podejmuje organizator wypoczynku.
Feryjne Placówki Edukacyjne
Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 7.00-8.00 do 16.00-17.00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym na stałe w Warszawie.
Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 10 zł dziennie za dwa posiłki (w tym jeden ciepły) oraz 10 zł dziennie za opiekę. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły, są zwolnieni z opłat za opiekę oraz wyżywienie również podczas wakacji.
Zasady opieki nad dziećmi podczas ferii.
Feryjne Placówki Edukacyjne będą funkcjonowały zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Wprowadza się m.in. ograniczenie do 12-14 uczniów w grupie. Program wypoczynku będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy, w miejscach zapewniających ograniczony kontakt z osobami trzecimi. Stworzenie bezpiecznych warunków dla wszystkich uczestników jest dla nas priorytetowym zadaniem.
Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2021 dostępne są na stronie https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

 

„Pamiętajmy, że miłość do Ojczyzny to dar,

który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom.”

Co możemy zrobić 11 listopada w tym nietypowym dla nas wszystkich czasie?

Włączmy w południe radio czy telewizor, posłuchajmy hymnu lub zaangażujmy się w jego śpiewanie. Przypomnijmy sobie wszystkich Polaków walczących za naszą ojczyznę i podziękujmy im za ich wielką odwagę i poświęcenie. Przecież to dzięki nim żyjemy w wolnej i Niepodległej Polsce.

W tym szczególnym roku, kiedy nie możemy spotkać się z Wami osobiście i zaprosić Was do wspólnego odśpiewania hymnu, zachęcamy Was do śpiewania w domach wraz z najbliższymi. Mamy także nadzieję, że dekoracja zamieszczona przez Samorząd Uczniowski na terenie szkoły, którą chcemy się z Wami podzielić, przypomni i zmobilizuje Was do refleksji na temat bardzo ważnego dla nas Polaków święta - Święta Niepodległości.

Samorząd Uczniowski

 List Prezydenta m.st. Warszawy do Nauczycieli, Uczniów i Rodziców

 

 

 

Mistrzostwa Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Dnia 23 września 2020r. reprezentacja dziewcząt i chłopców z klas VI -VIII wzięli udział w Mistrzostwa Mokotowa w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

III miejsce na Mokotowie wywalczył uczeń Paweł Chyłek.

 

Międzynarodowy Dzień Pokoju

Dnia 21 września 2020r uczniowie klasy 7D i 8B uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Pokoju zorganizowanym w Służewskim Domu Kultury. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz oraz inni zaproszeni goście z Japonii i Niemiec. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat Dzwonu Pokoju, zobaczyli rytuał parzenia herbaty, a także strzelania z łuku. Ponadto byli świadkami uderzenia w Dzwon Pokoju oraz każdy z nich mógł osobiście dokonać tego rytuału. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie spotkaniem i chętnie w nim uczestniczyli. 

 

Procedura organizacji pracy w Szkole Podstawowej nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie obowiązująca od 1 września 2020r. w czasie zagrożenia epidemicznego zgodnie z wytycznymi  Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w dniu 1 września 2020 


1.Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego dla oddziału przedszkolnego i klas 1.
Spotkania z wychowawcami odbędą się w sali gimnastycznej

Harmonogram spotkań


- Oddział przedszkolny
wychowawca Elżbieta Gębarska godzina 08:30 – 09:00
Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą po umyciu rąk udają się do swojej sali.

- Klasy 1
Klasa 1a wychowawca Mirosława Pachowiak godzina 09:15 – 09:45
Klasa 1b wychowawca Ewa Nicał godzina 10:00 – 10:30
Klasa 1c wychowawca Beata Ligęza godzina 10:45 – 11:15
Klasa 1d wychowawca Aniela Masna godzina 11:30 – 12:00

- Rodzice i uczniowie wchodzą do szkoły wejściem C od ulicy O.Lange, wychodzą wejściem D przy sali gimnastycznej
- Z dzieckiem może przyjść jedna osoba dorosła. Rodzice/ opiekunowie zachowują określony dystans - 1,5 m. Prosimy rodziców o używanie na terenie szkoły maseczek, dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły.
- Listy uczniów poszczególnych klas 1 są udostępnione przy wejściu do szkoły.

2. Harmonogram spotkań uczniów klas 2-8 z wychowawcami
Uczniowie klas 2-8 spotykają się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych.
Wychowawcy czekają na uczniów przy wskazanych poniżej wejściach do szkoły w wyznaczonych godzinach. Spotkanie z wychowawcą trwa 30 minut.

Wejście główne górne A

Klasa 2a - 9.00, sala 120, wychowawca: p. Maria Górska

Klasa 3a - 9.15, sala 122, wychowawca: p. Dorota Jagas

Klasa 2b – 10.00, sala 120, wychowawca: p. Jolanta Gniado

Klasa 2c – 10.15, sala 122, wychowawca: p. Izabella Anusiewicz

Klasa 3b – 11.00, sala 121, wychowawca: p. Małgorzata Nowacka

Klasa 4c – 11.30, sala 218, wychowawca: Monika Kopecka

Klasa 3c – 12.00, sala 121, wychowawca: p. Monika Letkowska

Wejście główne dolne szatnia B

Klasa 6d - 9.00, sala 317, wychowawca: p. Małgorzata Zawadzka

Klasa 4a - 9.10, sala 217, wychowawca: p. Iwona Pudło

Klasa 4b - 9.20, sala 216, wychowawca: p. Elżbieta Kwapisz

Klasa 6a – 10.00, sala 312, wychowawca: p. Iwona Jaroszek

Klasa 5a – 10.10, sala 207, wychowawca p. Joanna Kwiatkowska

Klasa 5b – 10.20, sala 219, wychowawca: p. Katarzyna Molga

Klasa 7c – 11.00, sala 313, wychowawca: p. Krzysztof Luty

Klasa 6b – 11.10, sala 215, wychowawca: p. Agnieszka Krawczyk

Klasa 6c – 11.20, sala 208, wychowawca: p. Ewa Gołaszewska

Klasa 8b – 12.00, sala 316, wychowawca: p. Natalia Krasucka - Dadun

Klasa 7a – 12.10, sala 212, wychowawca: p. Aniela Dziadecka

Klasa 7b – 12.20, sala 315, wychowawca: p. Danuta Rurka

Klasa 8c – 13.00, sala 310, wychowawca: p. Aneta Zawistowska

Klasa 7d – 13.10, sala 314, wychowawca: p. Agnieszka Lesiak

Klasa 8a – 13.20, sala 308, wychowawca: p. Karolina Marcjanik - Ogonek


Informacje dotyczące przydziału klas przekażą wychowawcy.
Uczniowie wchodzą do szkoły pojedynczo. Po wejściu do szkoły dezynfekują ręce. Na terenie szkoły używają maseczek.
Rodziców i uczniów prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad organizacyjnych i sanitarnych!

 

Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
14 Czerwiec 2024
Brak wydarzeń w dniu dzisiejszym...
PRZETARGI PUBLICZNE