Aktualne wydarzenia


Tak podsumowaliśmy nasze osiągnięcia...

Na dzień przed zakończeniem roku szkolnego Samorząd Uczniowski zorganizował spotkanie dla klas IV - VIII, podczas którego dokonaliśmy podsumowania naszych osiągnięć. Były gratulacje i nagrody za sukcesy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych, zawodach sportowych oraz za aktywność na rzecz szkoły.

       

 

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

  dnia 21 czerwca 2024 roku wg poniższego harmonogramu:


GODZINA 9:00             Klasy 1c, 2a,2b,3b, 3c
GODZINA 10:00           Klasy 1a,1b, 2c, 3a,
GODZINA 10:00           Klasy 4 - 7

Zakończenie  roku szkolnego w klasach 1-7 odbywa się w salach lekcyjnych pod opieką wychowawców klas.   

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas 8 odbędzie się w sali gimnastycznej o godzinie 10:30.

 

 

        Z okazji Dnia Matki i Dziecka

Wolontariusze naszej szkoły przygotowali niespodzianki

jak i dary zgodnie z potrzebami Podopiecznych

Domu Samotnej Matki i Hospicjum

Dzięki zaangażowaniu Rodziców dostarczone zostały one w czwartek 6 czerwca Podopiecznym. Dziękujemy Uczniom jak i Ich Wspaniałym Rodzicom za ogromne serce i stałą pomoc potrzebującym!

                                                                                                                                                                                                 Renata Getler
                                                                                                                                                                                                 opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

  

  

Sprzątanie świata

Z okazji obchodów Dnia Ziemi 2024 uczniowie naszej szkoły włączyli się w kampanię "Sprzątanie świata" sprzątając okolice Mokotowa. Była to wspaniała lekcja poszanowania środowiska i promowania idei nie śmiecenia oraz ograniczenia wytwarzania odpadów. Zaangażowanie uczniów udowodniło, że stoją na straży czystej Ziemi.


Złoty medal

Uczennica naszej szkoły , Viktoryia Rak zdobyła złoty medal na Ogólnopolskim Turnieju Karate Sportowego "BESUTO CUP 2024", który odbywał się w sobotę 13 kwietnia 2024r Witkowie koło Poznania. W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników z 37 klubów z całej Polski.

 

 

Dzień Ziemi 2024

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole uczniowie poszerzyli swoją wiedzą na temat pszczół. O życiu, tajemnicach rodziny pszczelej opowiedział Pan Tadeusz Olszewski, którego pszczelarstwo pasjonuje od wielu lat. W klasach I - VIII odbył się projekt edukacyjny "Świat pszczół" oraz konkurs "Co w trawie piszczy? - mieszkańcy łąki kwietnej". Tak jak w ulu praca zespołowa przyniosła wspaniałe efekty. Wystawę prac można podziwiać na I piętrze naszej szkoły.

    

 

 

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Link do podstrony: https://edukacja.um.warszawa.pl/po-szkole-podstawowej

 

 

 

Bezpieczni w Sieci

W naszej szkole odbyły się prelekcje na temat cyberbezpieczeństwa. Zajęcia realizowane były w ramach projektu społecznego https://cyberkosa.pl/ . Celem zajęć było uświadomienie uczniom zagrożeń jakie mogą wystąpić podczas korzystania z zasobów Internetu oraz jak można się chronić przed potencjalnymi atakami hakerów. Uczniowie dowiedzieli się m.in. tego jak działa haker, jak rozpoznać phishing  i jak na takie zjawisko reagować. Po zajęciach wszyscy wiemy też jak bezpiecznie pobierać załączniki oraz to, jak ważne jest korzystanie z menadżera haseł.  Zajęcia odbyły się w klasach IV - VIII, prowadzone były przez uczniów X LO im.Królowej Jadwigi, którzy byli pomysłodawcami i realizatorami projektu. W imieniu Dyrekcji szkoły, wszystkich uczniów i nauczycieli serdecznie dziękujemy osobom prowadzącym zajęcia.

  

  

 

Pierwsza pomoc

W klasie 7b odbyły się 3 godziny szkolenia na temat Pierwsza pomoc. Szkolenie to poprowadził tata uczennicy tej klasy. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w tym szkoleniu.

Więcej zdjęć

 

***

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarł

Nauczyciel ŚP. Tadeusz Fornal

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

***

 

 

Tak było na Noworocznym Kiermaszu...

 

                    

 

 

Zapraszamy na Kiermasz Noworoczny,
który odbędzie się 11 I 2024 w godzinach 17.00 - 18.30

 

 

Wesołych Świąt!

 

Szlachetna Paczka w naszej szkole

Udało się przygotować niespodzianki dla dwóch Rodzin. Wsperało nas 116 Uczniów z Rodzicami i Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu.

WSZYSTKIM Z CAŁEGO SERCA DZIEKUJEMY! 

NIECH DOBRO I MIŁOŚĆ zagości w sercach Wszystkich!

 

 

Wyprawa Wolontariuszy do Hospicjum i Domu Opieki
z życzeniami świątecznymi i kolędą.

 

 

Nasze Kalendarze Adwentowe

W konkursie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski wzięły udział wszystkie klasy IV - VIII. Świąteczne kalendarze ozdobiły naszą szkołę wprowadzając bożonarodzeniową admosferę. Z wielką przyjemnością chcieliśmy poinformować o wynikach.

I miejsce zajęła klasa IV c, II miejsce - klasa IV a, III miejsce - klasa IV b.

Wyróżnienia przyznano następujacym klasom: IV d, V b, V c i VIII b

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym zespołom klasowym.


 

 


Wycieczka do Kancelarii Premiera


Dnia 11 grudnia uczniowie klasy 5c odwiedzili kancelarię Premiera. Podczas wycieczki uczniowie mogli zobaczyć miejsca pracy ministrów i rządowych ekspertów. Dowiedzieli się, że siedziba Kancelarii Premiera ma ciekawą historię. Na początku XX w. mieścił się tu Korpus Kadetów. W czasie I wojny światowej budynek służył jako szpital. We wrześniu 1939 r. gmach został zbombardowany. Mogli zobaczyć fragment ocalałego wówczas budynku. Wielką atrakcją dla uczniów było wejście do ściśle strzeżonej sali obrad Rządu i zajęcie miejsc premiera i ministrów.

 

Wycieczka do Nieborowa

Dnia 7 grudnia 2023r uczniowie klasy 5c oraz 6a uczestniczyli w wycieczce do Nieborowa. Swoją przygodę zaczęli od zwiedzania przepięknego barakowego pałacu. Poznali jego historię oraz dawnych mieszkańców, odwiedzili wszystkie komnaty znajdujące się w pałacu. Po pysznym posiłku uczniowie uczestniczyli w warsztatach robienia stroików świątecznych. Pod okiem prowadzących wykonali przepiękne stroiki, które na pamiątkę zabrali do domu. Po dniu pełnym wrażeń, zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do Warszawy.

        

 

Spotkanie z Żoną Pana Prezydenta - Agatą Kornhauser–Dudą
z okazji Światowego DNIA WOLONTARIUSZA

 

Pierwszej Damie towarzyszyła m.in. młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „ Wolontariusz z sercem i uśmiechem” Szkoły Podstawowej nr 146 im. Janusza Korczaka

Razem z Panią Prezydentową Wolontariusze zapakowali 150 paczek dla Rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

       

 W Mikołajkowym nastroju ...

Swoją wizytę Mikołaj rozpoczął od pierwszoklasistów.

   

W świąteczny czas...

W naszej szkole rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt. W klasach uczniowie ubierają choinki. Jutro Mikołajki, jesteśmy już gotowi na przyjęcia długo oczekiwanego gościa.

Andrzejkowe wróżby

Dziś w czasie długich przerw miało miejsce wielkie szkolne wydarzenie, zorganizowane z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Klasy otrzymały zadania, by przygotować andrzejkowe wróżby. Uczniowie poszczególnych klas mieli swoje stanowiska i wielu chętnych do powróżenia sobie. Przerwy minęły na dobrej zabawie. Nad przebiegiem wydarzenia czuwały panie, opiekunki Samorządu Uczniowskiego - p.Agnieszka Lesiak i p.Katarzyna Molga.

 

 

Projekt KROKUS

Uczniowie klasy 5b i 5c biorą udział w Projekcie Krokus organizowanym przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie.
Dziś posadzili cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitną na początku wiosny. Upamiętniają dzieci - ofiary Holocaustu. Przypominają też, że nawet po strasznych wydarzeniach przychodzi nadzieja i nowe życie. Sadzeniu krokusów towarzyszą zajęcia, podczas których uczniowie dowiadują się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej.

 

Narodowe Święto Niepodległości

 


  


Warsztaty przyrodnicze

W dniu 9.11.2023r.odbyły się warsztaty przyrodnicze Mądry wybór zwierzaka domowego. Uczestniczyły w nich klasy 2a,2b, 2c, 1b.
 
W odwiedziny przyjechali do nas niesamowici goście : ślimaki afrykańskie, żółw Franklin, 2 myszki, jeż oraz puchata świnka morska.  Rozmawialiśmy o bioróżnorodności, czyli o tym, że zwierzęta są różne. Sprawdzaliśmy czy skorupa żółwia jest twarda, a kolce jeża naprawdę kłujące. Dowiedzieliśmy się ile nóg ma ślimak i tego, czy żółw zawsze porusza się w żółwim tempie. Wszyscy jednogłośnie uznaliśmy, że to bardzo dobrze, że zwierzęta są RÓŻNE.

Działamy w Szkolnym Klubie Wolontariatu

„ Wolontariusz z sercem i uśmiechem”

Dziękujemy  Pracownikom Firmy:

Coty Eastern Europe Sp. z o.o.

za wieloletnie wsparcie naszych uczniów
przygotowując wyprawki szkolne.

Wolontariusze klas 7 i 8 prowadzą Kawiarenkę.

  Podczas Zebrań z Rodzicami częstują własnoręcznie upieczonym ciastem.
Zgromadzone pieniądze będą przeznaczone
na realizację planowanych działań wolontariatu.

 

Wolontariusze podczas akcji zbiórki darów

 

 

Wirtualny plac zabaw... w świecie nowych mediów

Uczniowie klasy VI b mieli okazję, przeżyć niesamowitą przygodę w świecie nowych mediów. MediaLab to część 10 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty gdzie można było poznać nowe media. Uczniowie pracowali w grupach przy różnych stanowiskach. Opracowali animację poklatkową wykorzystując tablet i odpowiednią aplikację. Dużym zainteresowaniem cieszyła się podróż wirtualnym kajakiem przez jaskinie lodowe na Antarktydzie czy obserwacja zorzy polarnej na kole podbiegunowym. Uczniowie mieli tez możliwość uczestniczenia w wirtualnej wycieczce w głębiny oceanu. Wszystko to dzięki wirtualnej rzeczywistości i goglom VR. Uczestnictwo w wielu aktywnościach na cyfrowym placu zabaw dały możliwość odkrycia ciekawostek ze świata filmu, gier i wirtualnej rzeczywistości.

      

Galeria zdjęć

Akcja ,,Sprzątanie Świata


Jeśli każdy posprząta kawałek ,to wspólnie posprzątamy całą Polskę -zachęcali organizatorzy 30 już akcji Sprzątanie Świata Polska .
Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pań Iwony Jaroszek i Magdaleny Urbaniak- Rzeszuto włączyli się do tej jubileuszowej edycji akcji. Z radością porządkowali odpady w okolicach szkoły realizując tegoroczne hasło akcji ,,Sprzątanie świata łączy ludzi.

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

 

Europejski Dzień Języków jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej, która stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami.

 

W naszej szkole uczniowie klas IV – VIII przygotowali plakaty na temat wybranego dla nich państwa. Plakaty przygotowane przez uczniów były bardzo ciekawe pod względem merytorycznym jak i plastycznym. Ponadto uczniowie ubrali się w kolory znajdujące się na fladze wybranego dla nich Państwa.

Dziękujemy wszystkim uczniom za duże zaangażowanie oraz nauczycielom za włączenie się do akcji.

Nauczyciele języków obcych

 

Samorząd Uczniowski ogłasza nabór do Rady Samorządu Uczniowskiego

 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1 godzina 11.30 – sala gimnastyczna. Po uroczystości uczniowie przechodzą z wychowawcami na pierwszą lekcję do sal.

Uczniów klas 2 - 8 zapraszamy na spotkania z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.

Klasy 2c, 3a, 3c - godzina 9.00

Klasy 2a, 2b, 3b - godzina 10.00

Klasy 5b, 5c, 6a, 6b, 6c, 7a, 7c, 8b – godzina 9.00

Klasy 4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 7b, 8a – godzina 10.00

 

klasa

wychowawca

godzina 9.00

sala

godzina 10.00

sala

2a

Maria Górska

 

118

2b

Izabella Anusiewicz

 

120

2c

Elżbieta Kozioł

118

 

3a

Dorota Jagas

120

 

3b

Małgorzata Nowacka

 

121

3c

Magdalena Jakubas

122

 

4a

Ewa Gołaszewska

      

215

4b

Małgorzata Zawadzka

      

208

4c

Agnieszka Krawczyk

      

216

4d

Iwona Jaroszek

      

207

5a

Hubert Grela

      

212

5b

Magdalena Urbaniak - Rzeszuto

207

 

5c

Agnieszka Lesiak

212

 

6a

Karolina Marcjanik - Ogonek

217

 

6b

Aneta Zawistowska

208

 

6c

Katarzyna Chynowska - Skraboń

219

 

7a

Marcin Żyłowski

218

 

7b

Elżbieta Kwapisz

 

217

7c

Monika Kopecka

216

 

8a

Alicja Marczuk

 

218

8b

Katarzyna Molga

215

 

 

Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
22 Lipiec 2024
Brak wydarzeń w dniu dzisiejszym...
PRZETARGI PUBLICZNE