Wolontariat w świetlicy szkolnej


 

Podopieczni świetlicy przygotowali kartki świąteczne dla pensjonariuszy Hospicjum św. Krzyża w Warszawie, które zostały im przekazane przez opiekuna wolontariatu szkoły  - p. Renatę Getler..

W tym roku szkolnym świetlica przygotowała również kartki bożonarodzeniowe dla podopiecznych Stowarzyszenia "Tak Niewiele" w Chełmie.


W ramach szkolnego wolontariatu uczniowie klas VI - VIII uatrakcyjniają pobyt w świetlicy uczniom klas I - III. Wolontariusze przygotowują zajęcia tematyczne, które pomagają młodszym kolegom rozwijać zainteresowania oraz poszerzać wiedzę wybranego obszaru.

Rok szkolny 2023/2024


Z okazji Wielkanocy

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przygotowali samodzielnie lub przy pomocy nauczycieli świetlicy albo członków swoich rodzin pisanki dla Podopiecznych Hospicjum i Domu Opieki. Zostały one przekazane wraz z życzeniami zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych. Dziękujemy za tak miły gest.


 Świetliczaki pomagają zwierzętom!

           W świetlicy szkolnej zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych Stowarzyszenia Straży dla zwierząt w Polsce z siedzibą przy ul. Wolskiej 60 w Warszawie.

         Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w placówce, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji była Pani Ula Kukuć i Pani Monika Janiuk.

         Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Los pokrzywdzonych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły, dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!


ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
Jeśli kochasz zwierzęta i interesuje Cię ich los,
możesz pomóc nam je ratować.
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który odbywa się
4 października, zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce.
Zbieramy: karmę suchą i mokrą, aby brzuszki były pełne
oraz środki czystości, ręczniki papierowe,
żeby zawsze miały czysto i sucho.
Dary przekażemy dla Stowarzyszenia Straży dla Zwierząt
przy ul. Wołoskiej w Warszawie.
Zbiórka trwa do 18.10.2022. Dary prosimy przynosić do świetlicy szkolnej.


Organizatorzy: p.Monika Janiuk, p.Urszula Kukuć


W ramach wolontariatu uczniowie klas VII i VIII biorą udział w zajęciach z uczniami klas I - III uczęszczających do świetlicy szkolnej, by uatrakcyjniać im chwile tutaj spędzone oraz nieść pomoc w razie potrzeby.


Drodzy Rodzice i  Uczniowie!
 
Serdecznie dziękujemy za wsparcie Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża, które to pomaga chorym, ubogim i bezdomnym. Dzięki Waszemu i Waszych dzieci zaangażowaniu się w zbiórkę rzeczy potrzebującym z tej placówki uzbieraliśmy mnóstwo darów w postaci środków higieny osobistej, artykułów spożywczych oraz materiałów opatrunkowych. Szczególne podziękowania składamy tym Rodzinom, które to wyjątkowo hojnie obdarowały hospicjum.
 
Kierownik i nauczyciele świetlicy


UWAGA! POMÓŻ!

Zapraszamy całą społeczność szkolną do wsparcia Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża. Placówka pomaga chorym, ubogim i bezdomnym.

Potrzebne są następujące artykuły:

 • puszki mięsne;
 • pasztety;
 • paprykarze;
 • słoiki np. gołąbki, pulpety, fasolka po bretońsku, gulasz, leczo, bigos;
 • bandaże (opaski) elastyczne i dziane;
 • jednorazowe maszynki do golenia;
 • mydło w płynie, kostka;
 • małe żele do kąpieli;
 • pianki do golenia;
 • skarpetki męskie (różne rozmiary);
 • plecaki dla dorosłych (w dobrym stanie);

Dary prosimy składać do 20.02.2021 w opisanym pudełku vis-a-vis drzwi wejściowych lub w świetlicy. 

PROSIMY I DZIĘKUJEMY ZA HOJNOŚĆ.

ŚWIETLICA SZKOLNA

Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
14 Czerwiec 2024
Brak wydarzeń w dniu dzisiejszym...
PRZETARGI PUBLICZNE