Wydarzenia 2015/2016


Akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

Dnia 10.06.2016 r. ustanawialiśmy w szkole rekord czytania w jednym momencie. Według badań 63 procent Polaków nie czyta. Starsi nie czytają?W młodych nadzieja! Uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielami, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Przed akcją nauczyciele-bibliotekarze przygotowali hasła zachęcające do czytania. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki, niektórzy przebrali się za bohatera. Jedna z klas przygotowała swój transparent zachęcający do czytania książek. O godz.10.00 wszyscy uczniowie zgromadzeni na boisku szkolnym  rozpoczęli czytanie. W ciągu całego dnia,podczas przerw, uczniowie czytali i wymieniali się wzajemnie informacjami na temat czytanych przez siebie książek. Do akcji przyłączyli się wszyscy nauczyciele, każdy z nich przyniósł książkę przez siebie czytaną. Podczas przerw wymieniali się opiniami o książkach i polecali je.

 

 

Wieczornica "Bohaterowie naszych lektur"

Dnia 08.06.2016 r. odbyła się wieczornica „Bohaterowie naszych lektur”. Uczniowie klas 3-6 zachęcali do czytania książek, prezentując postacie z książek, poprzez scenki teatralne oraz recytację fragmentów prozy (opis postaci). Następnie odbył się konkurs znajomości postaci z książek. Największą wiedzą wykazała się uczennica klasy 4a-Natalia Bańka, laureatka pierwszego miejsca. Drugie miejsce zajął Kacper Łeska, a trzecie Krzysztof Nguyen. Obaj są uczniami klasy 4a. Gośćmi wieczornicy oprócz dzieci, byli  rodzice uczniów.

 

  

 

"Ginący świat. Opowieść o kulturze i religii Tybetu"

Dnia 02.06.2016 r. uczniowie klas czwartych i piątych mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z p.Tashim Woetsangiem, Tybetańczykiem mieszkającym od trzech lat w Polsce. Pan Tashi przybliżył dzieciom historię i religię Tybetu, zachęcił do poszerzania swej wiedzy geograficznej, zaprezentował wiele oryginalnych przedmiotów pochodzących z Tybetu. Spotkanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji i tak zaciekawiło uczniów, że nie chcieli nawet wyjść na przerwę.

 

 

Spotkanie autorskie z p.Dominiką Słomińską

Dnia 20.05.2016 r. uczniowie klas I-IV mieli przyjemność spotkać się z pisarką i psychologiem p.Dominiką Słomińską, autorką książek dla dzieci: „Kostka i Bruno-bajki wychowajki” oraz „Kostka i Bruno. Szkolne przygody”. W trakcie tego spotkania uczniowie dowiedzieli się, jak tworzy się książkę, wysłuchali jej fragmentów oraz poznali bohaterów twórczości literackiej pisarki (bohaterką jednego z opowiadań jest uczennica naszej szkoły). W ten sposób autorka zachęciła wszystkich obecnych na spotkaniu autorskim do czytania. 

 

 

Przedstawienie teatralne "Książka w bibliotece"

22 kwietnia świętowaliśmy obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Uczniowie wszystkich klas obejrzeli spektakl teatralny "Książka w bibliotece" przygotowany na zajęciach czytelniczych z elementami biblioterapii przez uczennice klasy 3 a.
Obsada:
Bibliotekarka: Ola Kujawa
Marysia: Wiktoria Grabowska
Ptaszek: Zuzia Jarosławska
Pirat: Mateusz Siepioła
Królowa:Weronika Kazakow
Kopernik: Oliwia Jankowska
 


 

 

 

Wiosenne spotkanie z cyklu "Słowem malowane"

Dnia 18.04.2016 r. gościliśmy w czytelni uczniów klas pierwszych i trzecich na kolejnym spotkaniu z cyklu „Słowem malowane”. Podczas naszego spotkania odkrywaliśmy piękno wiosennej przyrody w wierszach,pracach plastycznych i  kompozycjach muzycznych. Pogłębialiśmy również wiadomości z przyrody.

  

 

"Wieczór gier nie tylko planszowych" po raz trzeci!

Dnia 15.04.2016r. spotkaliśmy się z uczniami i ich rodzicami na „Wieczorze gier nie tylko planszowych".

Podczas wspólnej zabawy poznawaliśmy nowe gry i ich reguły. Doskonaliliśmy także nasze umiejętności czytelnicze, ćwiczyliśmy spostrzegawczość, uczyliśmy się umiejętności radzenia sobie z zwycięstwem i porażką.

  

 

Wystawa z okazji Międzynarodowego Dnia Książki (02.04.2016r.)  

  

 

Spotkanie z pisarką Agnieszką Szczepańską
Dnia 23.03.2016 r. dla uczniów klas pierwszych,drugich i trzecich odbyło się spotkanie z pisarką powieści dla dzieci- Agnieszką Szczepańską. Pani Agnieszka zaprezentowała swą najnowszą książkę pt. "Aventura Brasileira" (z serii Patka i Pepe) oraz opisała proces tworzenia książki. Uczniowie byli zachwyceni spotkaniem :)

  

 

II edycja konkursu "Rusz głową" z okazji Dnia Pisarza

Dnia 2.03.2016r. odbyła się II edycja konkursu "Rusz głową". Tym razem uczniowie mieli za zadanie wypisać jak największą ilość polskich pisarzy. Wygrały klasy: I b, II b, III b,IV a oraz V b.

Konkurs „Rusz głową” z okazji Dnia Języka Ojczystego

Dnia 24.02.2016r. zachęciliśmy uczniów do rozrywki umysłowej podczas przerwy. Każda klasa otrzymała zestaw krzyżówek i rebusów do rozwiązania. Twórcami krzyżówek byli uczniowie klas trzecich, którzy w ten sposób promowali poprawną polszczyznę. Konkurs wygrała klasa 6A. Za swój trud otrzymała słodką nagrodę.

 

Konkurs "Kocia poezja"
Dnia 17.02.2016r. w czytelni odbył się konkurs recytatorski: ”Kocia poezja”. Dzieci przedstawiły wybrany przez siebie wiersz, dodatkowo przygotowały kostium sceniczny. Wyniki konkursu umieszczone są  w zakładce konkursy.

 

 

 

"Wszystko,co wiem o kotach"

Dnia 16.02.
2016 r. została otwarta w czytelni wystawa: "Wszystko,co wiem o kotach". Uczniowie zapoznali się z wiedzą encyklopedyczną dotyczącą kotów, a także bajkami i książkami, których bohaterem jest kot.

  

 

 

"Piraci z Książkolandii"-pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Dnia 28.01.2016r na 4godz. lekcyjnej  odbędzie się pasowaniena czytelnika klas pierwszych pt.„Piraci z Książkolandii” (pierwszoklasistów

obowiązuje strój galowy. Zapraszamy uczniów klas 1-3!

 

"Zima lubi dzieci"

Dnia 18.01.2016r. uczniowie klas 3a i3b uczęszczający na zajęcia biblioterapii, zaprosili uczniów klas pierwszych nas potkanie z poezją „Zima lubi dzieci”. Jest to już drugie spotkanie z poezją.  

 

 

Wspólne czytanie 

W dniu27.11.2015 r. absolwenci naszej szkoły (Sawa Ostrowska, Klaudia Kiliańska, Ewa Grzeszczyk - Kiliańska, Dominika Tańska, Martyna Molewska, Kacper Reduch) czytali wybrane przez siebie, ulubione fragmenty z książek Janusza Korczaka „Król Maciuś Pierwszy” oraz„Król Maciuś na wyspie bezludnej”. W ten sposób zachęcali swoich „kolegów” do czytania.

 

 

Ja-ilustrator

   Hurra!!Znamy już wyniki konkursu plastycznego „Jak wyglądałby współczesny Król Maciuś Pierwszy?”! Dziś, 24.11.2015 r. jury w składzie: Izabella Anusiewicz, Danuta Rurka, Magdalena Zawadzka oraz Dorota Jagas dokonało wyboru najpiękniejszych prac. Zapraszamy na  wystawę na korytarzu (parter).

 

„Słowem malowane” 

   W dniu dzisiejszym (16.11.2015r.) rozpoczął się cykl spotkań z książką przedstawianej za pomocą słów.

   Dzisiejsze spotkanie przygotowali uczniowie klasy 3a uczęszczający na zajęcia koła czytelniczego i bajkoterapię dla kolegów z klas pierwszych. Przybliżyli twórczość Danuty Wawiłow z jej tomiku „Wierszykarnia”. Dzisiejsze spotkanie zatytułowane zostało „Podwórkowe wiersze”.

 

 

 

Druga edycja "Wieczoru z grami nie tylko planszowymi"

   Dnia 16 października odbędzie się drugie spotkanie rodziców i dzieci na wieczorze gier. Czytamy i uczymy się poprzez zabawę. Miło spędzamy czas wolny w atmosferze radości i szacunku. Uczymy się wzajemnie niezależnie od wieku i profesji.

Serdecznie zapraszamy Rodziców, Dziadków i Dzieci.

Tym razem spotykamy się w pomieszczeniu stołówki szkolnej.

Godziny spotkania:17.30- 20.00.

 

Nauczyciele-bibliotekarze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
14 Czerwiec 2024
Brak wydarzeń w dniu dzisiejszym...
PRZETARGI PUBLICZNE