Lato w Mieście 2026

Oferta akcji „Lato w Mieście 2026” w Szkole Podstawowej nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie
Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie,
Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły oraz dzieci mieszkające w Warszawie do udziału w tegorocznej edycji akcji „Lato w Mieście 2026”. Przygotowaliśmy bogaty program, który łączy bezpieczną opiekę z aktywnym wypoczynkiem i edukacją przez zabawę.
- Termin i godziny pracy
Akcja będzie realizowana w turnusach tygodniowych w okresie od 20 lipca do 31 lipca 2026 r..
Placówka będzie otwarta w dni robocze w godzinach od 7:30 do 16:30.
- Program zajęć
Zapewniamy różnorodną ofertę dostosowaną do wieku uczestników, w tym:
- Zajęcia sportowe: gry zespołowe, turnieje, zajęcia na świeżym powietrzu.
- Warsztaty kreatywne: plastyczne, muzyczne, taneczne oraz teatralne.
- Edukację i przyrodę: warsztaty ekologiczne oraz wycieczki edukacyjne.
- Wyjścia i wycieczki: wizyty w muzeach, kinach, centrach nauki lub wycieczki rowerowe.
- Wyżywienie
Uczestnicy mają zapewnione dwa posiłki dziennie, w tym jeden ciepły (obiad) i podwieczorek.
- Koszty uczestnictwa
Zgodnie z ogólnymi zasadami, rodzice wnoszą opłaty za:
- Wyżywienie: 20 zł dziennie.
- Opiekę: 30 zł dziennie.
(Dzieci korzystające z bezpłatnych posiłków w szkole w ciągu roku mogą być zwolnione z opłat na podstawie stosownego zaświadczenia).
- Rekrutacja i zapisy
Zapisy odbywają się przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń na stronie : https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/somer-public/
- Od 18 maja (godz. 16:00) do 31 maja 2026 r.: Rejestracja kandydatów w systemie.
- 2 czerwca 2026 r. (godz. 16:00): Publikacja wyników rekrutacji.
- Od 3 do 16 czerwca 2026 r.: Składanie potwierdzeń wpłat oraz kart kwalifikacyjnych w sekretariacie szkoły.
Wymagane dokumenty:
- Karta kwalifikacyjna uczestnika (do pobrania z systemu).
- Potwierdzenie dokonania opłat.
- Legitymacja szkolna dziecka.
Szczegółowy regulamin oraz harmonogram zajęć dla poszczególnych turnusów będą dostępne na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń w holu głównym.
Koordynator Akcji „Lato w Mieście”
Iwona Jaroszek

















