Z życia szkoły


21.11.2018
 
 
 
Szanowni Państwo - Drodzy Nauczyciele !

RUSZAMY Z KOLEJNĄ EDYCJĄ POMOCY
 
"Szlachetna Paczka LUBIMY LUDZI"
 

         W Szlachetnej Paczce możecie pomagać cały rok! Darczyńcą, dobroczyńcą i wolontariuszem może być każdy. Darczyńca przygotowuje paczkę dla najbardziej potrzebujących: osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych i ludzi, których spotkało nieszczęście. Dobroczyńca wspiera akcję finansowo. Wolontariusz dba o to, by paczka dedykowana rodzinie została odpowiednio przygotowana, a następnie w dniu finału dostarcza do potrzebujących. Dzięki ich zaangażowaniu na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich potrzebom. Poza wsparciem materialnym, rodziny otrzymują coś cenniejszego - poczucie, że nie są same.
W tym roku chcemy dzięki Państwu pomocy obdarować 2 nowe i 1 Rodzinę wylosowaną grudniu 2017, której pomagamy przez cały rok.
Jeśli zechcą Państwo obdarować którąś z rodzin opisanych , dary można przynosić już od poniedziałku 19. 11 - 06.12.2018. do magazynu w Sali 13 naszej szkoły.
Ewentualne meble , potrzebne I Rodzinie mogą być odebrane z Państwa domu i dostarczone bezpośrednio do potrzebujących.  Fundacja  Szlachetnej Paczki pomaga w transporcie dużych gabarytów.
DZIĘKUJĘ ZA ODWAGĘ W CZYNIENIU DOBRA!!!!!!!!!!

     Z pozdrowieniami !
Wolontariusze Naszej Szkoły z koordynatorem ,,Szlachetnej Paczki" p. Renatą Getler

I Rodzina 

Pani Danuta (49 l.) jest głową rodziny, do której należy mama pani Danuty, pani Kazimiera (91 l.) oraz jej niepełnosprawny syn Michał (26 l.).
Mąż pani Danuty został zamordowany kilka lat temu i wtedy rozpoczęły się problemy rodziny. Kolejnym przełomowym momentem było podwyższenie czynszu za mieszkanie w reprywatyzowanym budynku do kwoty przekraczającej wysokość zarobków pani Danuty. Po długim nękaniu lokatorów, spadkobiercom kamienicy, którym ostatecznie udało się doprowadzić do eksmisji rodziny na bruk. Przez jakiś czas rodzina tułała się: mieszkali m.in. w hotelu robotniczym czy noclegowni dla bezdomnych, gdzie warunki były bardzo złe. Od pół roku rodzina mieszka w lokalu komunalnym zapewnionym przez miasto, w którym jednak brakuje podstawowych mebli. Rodzina utrzymuje się z dwóch źródeł - niskiej emerytury pani Kazimiery - wysokości 1370zł oraz sporadycznych prac dorywczych pani Danuty. Aktualnie na utrzymanie miesięczne po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania i wykupu leków przypada 490zł na jednego członka rodziny.

Pani Danuta jest bardzo zaradną osobą. Dużo pracuje, podejmuje dorywcze zajęcia by gromadzić dodatkowe środki w skromnym budżecie rodziny. Michał przy swojej niepełnosprawności bardzo pomaga rodzinie - gotuje obiady oraz zajmuje się babcią. Pani Danuta ma wielu przyjaciół, którzy pomagają rodzinie, na którą spadło tyle nieszczęścia.
Najważniejsze potrzeby
Podstawowa potrzeba sygnalizowana przez panią Danutę to krzesła do mieszkania. Na pierwszy rzut oka uderzają gołe ściany w ich nowym mieszkaniu. Ze względu na stosunkowo niskie dochody wszystkie produkty żywnościowe oraz środki czystości ułatwią codzienną egzystencję tej dzielnej rodziny.
komplet krzeseł , meble
w mieszkaniu brak podstawowych mebli .Meble do pokoju dla Michała (szafa, komoda, łóżko, biurko), krzesła, fotel dla starszej pani, ława, komoda.
Sokowirówka, odkurzacz, pościel , poduszka....
żywność: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa i owoce w puszkach, bakalie, produkty do upieczenia ciasta, coś słodkiego dla Michała

środki czystości : Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów.

Bielizna dla Michała  skarpety, bawełniane majtki, podkoszulki rozmiar L, XL.

dres: domowe, rozmiar M (Kazimiera , sylwetka: szczupła ). 

buty sportowe: zimowe, rozmiar 43/44 (Michał)


II Rodzina

Pani Julia ( 68l.) Mieszka samotnie w maleńkim mieszkaniu w bloku. Mąż nie żyje od kilku lat, nie mają dzieci. Do tej pory radziła sobie utrzymując się z niewielkiej emerytury i pomocy sąsiadów .Od 2 lat walczy z chorobą nowotworową jelit. Wymaga stałego przyjmowania leków i odżywek wspomagających jej organizm w chorobie. Nie wystarcza na codzienne potrzeby , jedzenie środki czystości, ubrania.
Najważniejsze potrzeby
Żywność: Herbata, cukier, makaron, ryż, kakao, olej, owoce i warzywa w puszkach, mąka , mleko w proszku....
Środki czystości: proszek do prania, płyny do zmywania i sprzątania, szampon,
Do kuchni : garnki emaliowane, patelnia, szklanki z uchem.
Bielizna i ubrania: rajstopy w rozmiarze 3, bawełniane majtki XL, ciepła spódnica , najlepiej na gumce, rozpinany sweter ...
Największe marzenia: Wózek na kółkach na zakupy,  mop  do sprzątania z wiadrem, kapcie rozmiar 41
Witaminy , odżywki wzmacniające organizm..


III Rodzina 

Rodzina wielodzietna z 4 dzieci .To Rodzina której pomagamy od grudnia tamtego roku. Mama 38l. pracuje jako kasjerka w sklepie, Ojciec niepełnosprawny , bezrobotny na zasiłku opiekuńczym.
Potrzeby obecne Rodziny: 
żywność dla dzieci i dorosłych z długim terminem przydatności, 
Środki czystości, ubrania i buty  : kurtka jesienno - zimowa na 16 lat ( ok 172-176), buty zimowe dla chłopca : 40 -41, spodnie jesień, zima na 16 lat, 
Buty męskie zimowe i letnie rozmiar 42, kurtka zimowa i letnia L-XL.
Gry planszowe na wiek 10- 16 lat
Przybory szkolne, 
Każdy dar będzie dla nich pomocą w codziennym funkcjonowaniu
 
 
 
20.12.2017r.

WYNIKI KONKURSU „NAJPIĘKNIEJSZA CHOINKA”

Rada Rodziców z przyjemnością informuje, że konkurs „Najpiękniejsza choinka” został rozstrzygnięty.
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i duże zaangażowanie w wykonanie prac.
Wszystkie choinki były przepiękne.
Komisja spośród nich wybrała 7 choinek, które na danym miejscu otrzymały taką samą liczbę głosów.

Lista nagrodzonych prac:

I miejsce

Choinka - sala szkolna nr 13
Choinka - sala szkolna nr 24
Choinka - sala szkolna nr 27

II miejsce
Choinka - sala szkolna nr 28
Choinka - sala szkolna nr 30

III miejsce
Choinka - sala szkolna nr 10
Choinka - sala szkolna nr 31

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom serdecznie gratulujemy.


RADA RODZICÓW

 
 
12.12.2017r.
 

Po raz kolejny W naszej szkole odbyła się akcja dobroczynna -
 
Szlachetna Paczka  pod hasłem: LUBIMY LUDZI

DZIĘKUJEMY ZA WSZELKIE DOBRO!!!!!!!!!!!!! :)

9 grudnia Rodzice wraz z uczniami zawieźli paczki  do 2 rodzin
(Piastów i Warszawa) wcześniej pakując dary do pudełek i ozdabiając świątecznie.

DZIĘKUJEMY ZA ODWAGĘ W CZYNIENIU DOBRA !!!!!!!!!!!:) 

W tym roku do Drużyny Szlachetnej Paczki przystąpiło 70 uczniów przygotowując
z Rodzicami paczki dla Rodzin w szczególnej Potrzebie


               Ze świątecznym pozdrowieniem!
- Wolontariusze Szlachetnej Paczki z koordynatorem p.Renatą Getler
 

 

 

 

 
07.11.2017r.
 
Program "Od skutera do Harleya"
 
Program był adresowany do uczniów gimnazjów i jest organizowany wspólnie przez WChP, WRD KSP, Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy. Sponsorami nagród byli w tym roku także Polski Związek Motorowy i fundacja Drogi Mazowsza.
 
Program ten ma na celu polepszenie wskaźników bezpieczeństwa na warszawskich i mazowieckich drogach.
 
W ciągu czterech lat program sprawdził się czego dowodzą następujące dane:
 
- W 2017r. zgłoszonych było 30 szkół, a prezentacje wykonano w 18 szkołach, w większości warszawskich, udział wzięło prawie 4000 uczniów.
- Łącznie w ciągu 4 lat uczestniczyło aktywnie w prezentacjach prawie 12500 gimnazjalistów, a dotarliśmy z przesłaniem do prawie 25000 biorąc pod uwagę liczbę uczniów w szkołach - 79 szkół!!!)
 
W dniu 26 października br. odbył się finał czwartej edycji programu "Od skutera do Harleya"
 
1 miejsce w finale IV edycji programu zdobył Jakub Żywno z Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki.
 
SERDECZNIE GRATULUJEMY WYGRANEJ!
 
30.10.2017r.
 
 
W dniach 24.10.  - 30.10.2017  odbyły się eliminacje i finały Mistrzostw Mokotowa w piłce ręcznej chłopców klas gimnazjalnych.
Zajęliśmy w Mistrzostwach Mokotowa III miejsce i brązowy medal!
Pokonaliśmy  Gimnazjum nr 7, Gimnazjum Pijarów,  z Gimnazjum 42 zremisowaliśmy.
 
Gratulacje!!!

Skład naszej drużyny: trener-opiekun Piotr Kopczyński, zawodnicy:  Wiktor Stańczak(kapitan), Krzysztof Lipka, Maciej Ryłko, Aleksander Mentrak,
Adam Bińkowski, Filip Prokop, Piotr Łopuski, Ivan Udod,, Rafał Stefanek, Stanisław Ciszkiewicz, Adam Zaręba, Chabrzyński Jakub.
 
 
 
30.10.2017r.
 
Od wielu lat opiekujemy się Miejscem Pamięci Narodowej przy Dworcu Południowym. W tym roku, jak zawsze, uczniowie Naszej Szkoły w związku ze zbliżającym się Dniem (Świętem) zmarłych uporządkowali otoczenie, wyczyścili tablicę pamiątkową, zapalili znicze.
 
 
16.10.2017r.

Dnia 16.10.2017r. odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej związanej w Insurekcją Kościuszkowską w Miejscu Pamięci Narodowej.

W programie było:

1. Msza święta w intencji poległych powstańców (Kościół Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny)
2. Prezentacja życia i działalności Tadeusza Kościuszki
3. Odsłonięcie tablicy w Miejscu Pamięci Narodowej
4. Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy

Nasz Poczet sztandarowy, co wielokrotnie podkreślano, jako najlepszy wprowadził wszystkie Poczty sztandarowe biorące udział w uroczystości.
 
06.10.2017r.
 
"Idźmy naprzód z nadzieją"- pod takim hasłem obchodziliśmy również w naszej szkole XVII Dzień Papieski, który odbył się 6 października.

Obchodom tego Dnia towarzyszyły liczne konkursy i quizy wiedzy o życiu i dziele Jana Pawła II propagujące Jego nauczanie.